Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

5 investorských tipů od Warrena Buffeta, jednoho z nejbohatších mužů světa!

Warren Buffet je guru ve světě investic a financí.
Zdroj: archiv
Warren Buffet je jedním z nejúspěšnějších a také nejbohatších lidí na světě. Chystáte-li se v nejbližší době zbohatnout, měli byste se nechat inspirovat jednou z jeho publikací. Tenhle chlapík totiž nepochybně ví, jak na to. Přinášíme vám jeho největší moudra, která zajisté inspirují i vás.

1. „S čím moudří začínají, to dělají hlupáci na konec.“

Jednoduše řečeno, pokud si stanovíte nějaký cíl, nelze jenom věřit v to, že vyjde. Pro jeho splnění je potřeba mít jasný plán a dodržet jej. V tomto bodě selže většina lidí. Mnoho investorů nakupuje impulzivně, bez rozmyslu. Přemýšlejte o svých investicích.

2. „Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a velmi úspěšnými lidmi spočívá v tom, že velmi úspěšní lidé říkají skoro na všechno NE.“

Nekývejte na všechno, co vám kdo nabídne. Stejně jako Buffet ti nejúspěšnější investoři museli většinu nabídek odmítat. Naučte se hned od začátku říkat NE a přijímat pouze nabídky, které pro vás mají význam. Nejlepší herci také nepřijímají každou roli, která je jim nabídnuta.

3. „V životě stačí udělat jen pár věcí opravdu dobře – pokud neuděláte opravdu hodně věcí špatně.“

V podstatě to znamená, že nemusíte být naprostý génius nebo učinit vynález století, abyste se stali úspěšnými, jde pouze o to nedělat školácké chyby nebo úplné hlouposti. Nemusíte být nejlepší, ale musíte být ti s nejmenším počtem chyb.

4. „Musí existovat nějaký zvrácený lidský rys dělat si snadné věci složitými.“

Jedná se o jasný model buffetovského přístupu Keep it simple neboli KISS. Znamená držet se toho jednoduchého. Držet se jednoduchých investic do podniků s jasným cílem a obchodními podmínkami. Patří mezi ně některé světově známé značky, banky nebo pojišťovny.

5. „Pokud si kupujete věci, které nepotřebujete, brzy budete muset prodávat věci, které potřebujete.“

Většina lidí se konstantně obklopuje zbytečnostmi. Hromadíme věci, které vlastně ani nepotřebujeme. Ti nejúspěšnější lidé včetně Warrena Buffeta své peníze neutrácejí za zbytečnosti, které nevyužijí. Jsou zvyklí investovat do věcí, které jim přinesou užitek.

Související články

Další články