Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

5 iluzí života aneb Jak se stát svobodnější bytostí

V mladém věku jsou lidé plni iluzí a očekávání. Sní s růžovými brýlemi o životě. O tom, co přijde. Jak naplní ideály společnosti a vybudují si určité postavení. Čím je člověk starší, tím je moudřejší. Opouští své přesvědčení o životě a stává se svobodnější bytostí. Jak však najít cestu cítit se více uvolněněji? Máme pro vás 5 tipů, jak změnit svůj postoj.

Každý to známe, když jsme mladí, myslíme si, že nám všechno spadne do klína. Tak nějak že nás někdo nakopne. Ukáže nám cestu či nám naprosto přesně řekne, co máme dělat. Čím však stárneme a roky přibývají, všechno je jinak. Získáváme zkušenosti a nadhled. Jaké nejhlavnější impulzy se v našich životech mění postupem času?

1. Popud přichází zvenčí Odmalička slýcháme různé podněty, co bychom měli dělat. Každé dítě si muselo uklidit pokoj, když bylo malé. Muselo si obléknout ten tlustý svetr, když byla zima. Přesně jak nám nařídily naše maminky či babičky. Následně ve škole či v práci se opakuje stejné schéma. Jak ale stárneme, už by nám nikdo neměl říkat, co udělat se svým životem. Jestli bychom měli změnit práci či zhubnout. Pokud není prvotní popud z vaší hlavy a necítíte to tak, nedělejte to. Vždy se zaměřujte na svůj vnitřek. Udělejte, co chcete! Vy jste autory svého života. A jste za něj zcela odpovědní.

2. Pohodlí Určitě každý z nás snil o tom, jak v životě budeme mít všechno jednoduché. Čím snadnější cestu zvolíme, budeme se mít lépe psychicky. Avšak není tomu úplně tak. Když člověk ustrne v nějakém komfortu, po nějaké době začneme stagnovat. Začneme si připadat frustrovaní a dostaví se pocit nenaplnění. Proto potřebujeme nepohodlí. Vybrat si cestu, která ze začátku vypadá těžce. Překonávat svůj strach i obavy. To nás posune vždy vpřed a přijde zasloužené naplnění. Tím vybudujeme svoji sebedůvěru. Vyznáte se tak více sami v sobě, skrze nepohodlí.

3. Čekat má smysl Jak tvrdí známé přísloví: Kdo si počká, ten se dočká. A tak můžete dlouho otálet. A nebo se toho ani nedožijete! Nikdo neví, jak dlouho budeme žít… Nemá smysl, až budete mít to a to… nebo až se budete cítit tak či tak. Udělejte to hned! Začněte se zdokonalovat a přibližovat se k tomu, co chcete, protože akce tvoří vždy reakci.

4. Odpouštění Každý si určitě pomyslel, že když nám někdo ublíží, máme právo se na něj zlobit. Být nahněvaní. Někdy to trvá dny, týdny. V horších případech bohužel i léta. Postupem času nám však dochází, že jediný člověk, kterému tím ubližujeme, jsme my sami. A pak nás sžírá tolik negativní energie, která nám brání se posunout. Odpusťte! Druhým a především sami sobě. Je to naprosto osvobozující pocit přítomného okamžiku.

5. Vše je tak, jak má být Touha mít všechno pod kontrolou je celkem skličující věc. Vše chcete mít perfektní. Přejete si, aby se vaše sny a cíle naplnily. Jenže odklonit se trochu z cesty, ba dokonce spadnout je klíč k naplnění vašich cílů. I když to zní naprosto bláznivě. Jen tak dostanete patřičný odstup pochopení dalších svých stránek. Více budete zocelenější a sebevědomější. Po každém pádu následuje skok zase vpřed. A tak stále dokola. Vše se děje z nějakého důvodu. Smyslem našich životů je nechat je volně plynout a užívat si každou buňkou těla.

Související články

Další články