Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

5 hojně rozšířených mýtů, které vám můžou zkazit vztah

Vztah není jen dřina a omlouvat se je potřeba.

1. Vztahy jsou dřina

V každém lifestylovém článku v každém magazínu pro ženy se dočtete, že vztahy nefungují jen tak, že se na nich musí neustále pracovat, je to dřina a nic než dřina. Z takových článků to pak vyznívá tak, že než dennodenně dřít na vztahu s polovičkou, je snad lepší být sám. Pokud budete žít v přesvědčení, že vážný vztah je jen tvrdá práce, bude to pro vás stejně zábavné jako mytí záchodu. Jistěže se o vztah musí pečovat, ale nemáte se u toho cítit, jako když vynášíte bažanty v domově důchodců.

2. Láska znamená nedělat druhému věci, za které je třeba se omlouvat

Jedna z vět provázející různé řetězové nesmysly kolující po e-mailech a Facebooku. Každý děláme chyby, a to i ve vztazích, a myslet si, že není třeba se za ně omlouvat, je to nejlepší, co můžete udělat pro to, aby váš vztah trval kratší dobu než seriál na TV Nova.

3. Jakákoliv nevěra znamená konec vztahu

Věc, na které ztroskotá každý druhý vztah. Skoro vždy se totiž po letech jeden z partnerů vrhne do paralelního mileneckého poměru nebo minimálně prožije vedlejší sexuální aféru. Jeho partner to psychicky nezvládne a i jinak zdravý vztah se prostě rozpadne. Přitom třeba šlo jen o bezvýznamnou epizodu, kterou si jeden nebo druhý kompenzují nějaký osobní problém.

4. Po svatbě je všechno super

Ne, jeden den ve znamení úředního stvrzení vašeho svazku neznamená, že se všechno kouzlem změní, problémy se vytratí a do smrti to bude Pohádka máje. Některé lidi tento dojem ukolébá k pocitu, že se ve vztahu s partnerem nadále už nemusí snažit, protože to mají „posichrované“. Tak vznikají tlusté ženy s trvalou a naštvaní muži v děravých teplácích.

5. Můj partner ví, že ho miluju

Předpokládat, že partner nebo manžel něco ví a je zbytečné mu to říkat, to je chyba, na kterou dojíždí mnoho vztahů. Nikdy není zbytečné vyznat se z citů člověku, se kterým mám vážný vztah, protože nikdy není jasné, že on si je vašimi city jistý.

Související články

Další články