Cítíte se unavení, slabí a bez nálady. Přestože jste celou noc spali, potřebovali byste ještě pár hodin spánku. Důvodů, proč jste unavení a bez energie, je hned několik. My pro vás máme 5 tipů, které možná děláte špatně. Napravte své zlozvyky a uvidíte, že se budete cítit mnohem líp.

1. Odpusťte si smažené a nezdravé jídlo

Přijímejte jen kvalitní potraviny, bohaté na vitaminy. Pokud si několikrát za den dopřejete nezdravé jídlo, nemůžete se divit, že se cítíte vyčerpaní a bez energie. Vynechejte tedy jídla z fast foodu, sladkosti a slané pochutiny.

2. Snídejte

Jak má tělo začít fungovat, když mu neposkytnete palivo? Základem energie, dobré nálady a pocitu odpočatosti je nasnídat se. Vaše tělo tak bude mít z čeho fungovat a vy se nebudete cítit unavení.

3. Před spaním žádný alkohol

Je sice pravda, že ovínění usneme rozhodně rychleji, ovšem našemu tělu to moc neprospívá. Jelikož náš metabolismus pracuje na plné obrátky a snaží se dostat alkohol z těla, čas na relaxaci tu už není. Proto si tu večerní skleničku odpusťte a uvidíte, jak ráno vyskočíte z postele.

4. Naučte se říkat ne

Naučte se lidi a jejich úkoly odmítat. Nejen že budete vyčerpaní z toho nekonečného plnění úkolů, dostáváte se do psychického stresu, který prostě vyčerpává. Pochopte, že se nerozdvojíte, a tak nemůžete zvládnout pomoct všem.

5. Fungujte v pořádku

Jak vypadá vaše pracoviště? Máte na stole nepořádek a chaos? Možná si říkáte, co má úklid společného s únavou, ovšem je dokázané, že lidé, kteří mají svůj pracovní stůl uklizený, jsou méně unavení. Proto si své pracoviště uspořádejte a udělejte z něj příjemné prostředí. A když to nepůjde, tak práci prostě změníte – nabídku aktuálních pracovních míst najdete ZDE.