V dnešní době je složité míti harmonický vztah. Zklamání, která si z předchozích vztahů lidé odnášejí, se bohužel často zapletou i do nově navázaných známostí. Můžeme si však na některé věci dát pozor a nebo se jich vyvarovat.

Absence maličkostí Každý si přeje mít partnera, který mu bude věnovat nejen svůj čas, ale sem tam udělá i nějakou tu maličkost. Ze začátku vztahu chce muž ženu okouzlit, takže se snaží. Nosí květiny, chodíte na večeře a hezké dárky se jen sypou. Postupem času ovšem ve většině vztahů tato intenzita upadá nebo nebo v horším případě úplně zmizí. Někdy to je i znakem toho, že muž své zájmy soustředí jiným směrem. Ve vztahu, kde i po letech hezké maličkosti zůstaly, je mnohem lépe. Pro ni i pro něj.

Sociální sítě O tom, že sociální sítě ničí vztahy, se psalo již několikrát. Žádná žena není ohromena tím, že vám kamarádky posílají srdíčka nebo liky ke každému statusu či fotografii. Sexy fotečka před zrcadlem a k tomu žhavé komentáře, které vyskočí u profilu vašeho milovaného… ne, díky… Nechte si nějaké hezké svůdné fotky soukromě a pošlete je jen partnerovi. Podněcování žárlivosti není atributem lásky.

Lhaní Když někdo lže, tak to je konec! Někteří lháři jsou opatrní a dokážou vám obhájit svoje lži tak, že si nakonec jako blbec přijdete vy sami. Když někomu řeknete, že víte, že vám lže a on na to reaguje další lží, je na čase lháře nechat být. Když někdo lže v maličkostech, co pak, až se stane něco závažného?

S kamarády na hokej a na pivo Nejste stíhačka a nevidíte jediný rozumný důvod, proč by váš přítel nemohl jít s klukama na pivo a na hokej. On se ovšem později vydá do dalšího baru, kde skotačí s holkama a vám to jaksi zapomněl říct. Pak už jen stačí, že se akce propojí s lhaním a sociální sítí. Znáte?

Důvěra, nevěra a tenká hranice Někomu nedůvěřovat neznamená, že ho nemilujete. Důvěru si člověk musí zasloužit. Těžko se získává a lehko se ztrácí. Pokud má člověk z předchozích vztahů špatné zkušenosti, začne být v novém vztahu více ostražitý a nedůvěřivý. Je to zcela přirozené, i když už konečně máte hodného kluka. Nedůvěru někteří těžce nesou, proto je důležité jim zcela otevřeně vysvětlit, z čeho nedůvěra pramení. Říci jim, co vám vadí a co už nechcete zažít.

Když vás někdo v minulosti zklamal, lhal vám, ublížil vám, není lehké svoje srdce znovu plně otevřít. Nejspolehlivějším lékem na bolest je čas. Usurpovat někoho, aby se nekoukal na jiné ženské je přesto cesta do slepé uličky. Pokud vás člověk nemiluje nebo chce něco jiného, nemůžete mu v tom zabránit. Proto se snažte věřit, vyvarujte se lhářů a milujte i sebe. Nešťastných vztahů je v dnešní době dost a z části je to i způsobeno tím, že pokud člověk sám v sebe nevěří a nemá se rád, tak je těžké věřit někomu jinému a někoho jiného opravdu milovat.