Víme, proč by důchod mohl být nejšťastnějším obdobím vašeho života

1. Budete mít spoustu času na všechno, co jste kdy chtěli dělat. Sice na to nebudete mít peníze a fyzičku, ale tak řekněme, že budete mít spoustu času na přemýšlení. No i když možná ani toho času nakonec nebudete mít tolik, když si vezmeme, že do důchodu se dnes chodí v 63 letech a to je věk, kdy kolikrát člověk umře, ani neví jak.

2. Budete moct na všechno nadávat. Budete moct říkat: „Za mých mladých časů, zlatý Kalousek, pamatuju, když tady ještě stálo kino, zatracený Kalousek…“ Dál všem lidem pod 30 budete moct říkat smrade a hlavně budete mít právo sedět. To vše můžete ještě podtrhnout máváním holí.

3. Budete moct na poště vyprávět půl hodiny o tom, jak pamatujete, když tady ještě stálo kino. Celkově si najdete spoustu nových kamarádů na popovídání. Ať už tedy na poště, u doktora nebo prostě kdekoliv, kde budete moct zdržet alespoň deset lidí. A až vám někdo řekne, že zdržujete, tak začněte nadávat, a budete-li mít po ruce hůl, budete ji moct použít.

4. Budete mít větší přehled než Karel Voříšek. Minimálně co se vaší ulice týče. Budete vědět, kde včera hořelo, kolik hasičů přijelo, proč hořelo, kdo všechno o tom ještě ví, co na to říkala Bláža a ostatní holky, jak dlouho hořelo, kdo všechno shořel a tak dál.

5. Celkem snadno se dostanete do televize. Stačí se dlouho potloukat před poštou nebo před Billou. A to by v tom byl čert, aby s vámi dřív nebo později neudělali anketu. Jestli jste si všimli, tak v každých zprávách musí při anketě zaznít názor důchodce (většinou je to jen nadávání a mávání holí), takže se připravte, že i vy zažijete svých pět sekund slávy. Kdyby vám tenhle způsob přišel zdlouhavý, tak bude stačit, když se nějak vhodně zaklíníte pod kořen a pak o tom zavoláte do Novy.