Vyhlášení vítězů Českého slavíka je už v sobotu a nikdo netuší, zda Iveta Bartošová (48) posmrtně vyhraje, nebo skončí druhá či třetí. Jedno je jisté, národ se ptá, kdo převezme Slavíka, protože všichni tak nějak cítíme, že si pro něj přijde nespravedlivě Artur, ačkoli právo na to má Josef Rychtář (56). Ten by měl dostat od pořadatele přednost a taky ji zřejmě nakonec dostane. Proč?

1. Dítě nikoho nezajímá, přednost má partner

Je normální, že cenu přebírá z důvodu nepřítomnosti oceněného (a Iveta podle všeho nepřítomna bude) partner nebo pozůstalý partner. Artur Štaidl má s Ivetou společné jen to, že je její syn. Přednost před ním má jednoznačně vdovec Josef Rychtář, případně její předchozí manžel Jiří Pomeje (49).

2. Rychtář toho pro ni udělal víc

Byl to Josef Rychtář, kdo Ivetě prodloužil život a chránil ji poslední roky před novináři v nejhorších chvílích. Nic proti Arturovi, hodný chlapec, nic proti případně přebírajícímu Sepéšimu, ale hlavně, Rychtář, vezmeme-li v úvahu délku vztahů u obou manželů, byl Ivetina životní láska, a právě proto by si měl pro Slavíka přijít on.

3. Artura by mohli vypískat

Artur Štaidl to nemá lehké u celebrit. Všichni totiž cítí s Rychtářem, protože na rozdíl od tupé veřejnosti vědí, co byla Iveta zač v privátní sféře, a cítí, co s ní musel prožívat. Artur oproti tomu byl půl roku támhle, pak zas támhle, maminku měl rád, to jo, ale šoubyznys určitě uvidí radši na jevišti Rychtáře.

4. Rychtáře nelze ignorovat

Rychtář má technicky na převzetí ceny právo. Právem ignorovat můžete vařenou brokolici nebo Nikol Moravcovou, ale ne vdovce po zlaté slavici. I když bychom připustili, že Artur by víc dojal a méně lidí by pískalo, není prostě možné Josefa nepozvat jen proto, že o něm Super.cz píše, že je špatný člověk. Je to dědic Ivety, je to poslední sexuální partner Ivety, je to člověk, který měl s Ivetou posledního panáka, je to vlastník Ivetiny urny atd. I kdyby měl být kvůli klidu pozván Artur, logika velí pozvat Rychtáře.

5. Rychtáře chtějí diváci!

Ano, je to tak. Přestože doma u beden se bude „vesnice“ i „kavárna“ pohoršovat, křivky sledovanosti hovoří jasně pro Rychtáře! Nova se ve čtvrtek při vysílání magazínu Prásk! jasně přesvědčila, že Rychtář je absolutní jistota, která přiláká 150 až 200 tisíc diváků navíc ke každému živému vysílání, a je tak úplně fuk, že národ technicky miluje Artíka a nenávidí Rychtáře, protože reálně to znamená, že emoce vyvolává Rychtář. Proto vyhraje Rychtář. Teda Iveta. Prostřednictvím Rychtáře! Hodně štěstí.