Fenomén Facebook. Dokážete se od něj odstřihnout? Bylo by to fajn.

1. Žrout času

Používáte Facebook jako prokrastinační prostředek? Jdete se mrknout, co dělá váš bývalý, a strávíte na něm vždycky celý večer? Místo toho jste se mohli sejít s přáteli nebo udělat něco užitečného, klidně i pro tento svět.

2. Soukromí v kelu

Možná jste si nastavili svůj účet tak, že nikdo kromě vašich opravdových přátel nic nevidí. Omyl. Na internetu neexistuje soukromí. A Facebook není výjimkou. Vše, co dáte na svou zeď, veškeré fotky, na kterých vás někdo označí, všechny konverzace v systému prostě zůstávají, i když je smažete. Vše bude jednou použito proti vám.

3. Snadný cíl pro psychopaty

Na Facebooku se pohybují tisíce psychopatů, pedofilů, stalkerů, vrahů a dalších existencí. Skrývají se pod fejkovými profily a vědí přesně, jak vás kontaktovat a jak s vámi pracovat. Nebuďte terčem a zmizte z virtuální mešuge party.

4. Facebook ničí vztahy

Hlavně ty partnerské. Facebook dává žárlivcům a žárlivkám podněty k hysterickým scénám nebo minimálně k pochybnostem. Jedno nevinné srdíčko od neznámého uživatele pod fotkou vaší milé nebo milého prostě naštve! Spí s ní? Jasně že jo.

5. Neprožité momenty

Znáte to. Dostane se vám nějakého nezapomenutelného zážitku, nějaké krásné podívané, prostě něčeho, co byste si chtěli a měli vychutnat. A co děláte vy? Vytáhnete ajfoun a fotíte, točíte, prostě to chcete hlavně zaznamenat, abyste se mohli pochlubit svým „přátelům“. Vy sami nemáte ze zážitku nic. Jen tu fotku. A to není v pořádku.