Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

5 zajímavostí o přírodní kosmetice

5 zajímavostí o přírodní kosmetice
Zdroj: www.nuspring.cz
Přírodní kosmetika

Možná si už nějaký čas hlídáte složení vlasové kosmetiky, protože správně tušíte, že silikony a parabeny vám je akorát tak oslabí. Stejně tak jistě nestojíte o to, aby se vám skrz pokožku dostávaly do těla i jiné nežádoucí látky jako jsou minerální oleje na bázi ropy nebo různé chemické konzervanty. Pokud se však ve složení kosmetiky stále příliš nevyznáte, a nejste si jistí, zda má smysl zcela přejít na tu přírodní, zde jsou argumenty, které vám pomohou se rozhodnout.

1. Vaše zdraví vám poděkuje

Jestli se zajímáte o to, co vaše tělo přijme ústy, měli byste se rozhodně starat i o to, co si aplikujete na tělo. Vědecké výzkumy potvrdily, že 60 % látek z kosmetiky se nám dostane do krve i lymfatického systému.

Chápeme, že není jednoduché se ve všech těch latinských názvech na etiketách vyznat. Proto doporučujeme nakupovat přírodní kosmetiku v obchodech, která prodává pouze ji. Tak budete mít jistotu, že váš krém či tuhé mýdlo neobsahuje jedinou nebezpečnou látku. Oblíbený je třeba e-shop NuSpring.cz, který nabízí pouze přírodní a bio kosmetiku a ekologickou drogerii. Ve složení nenajdete nic syntetického. To dokazují i skvělé recenze.

2. Zlepší se vám kvalita pleti a zbavíte se akné

Akné rozhodně není jen záležitostí náctiletých. Potýkáme se s ním dokonce i ve zralém věku. Mnohdy si však za něj můžeme sami, a to používáním nevhodných příliš agresivních produktů. Právě tyto přípravky narušují rovnováhu pokožky a ta se přirozeně brání v podobě nového akné. Vyhýbejte se komedogenům v kosmetice jako je alkohol či minerální oleje, a nenuťte svou pleť bojovat s tím, co pro ni není přirozené. Je to právě příroda, kdo si umí s vaší pletí poradit nejlépe. A je to právě přírodní kosmetika, která dokáže uzdravit i dlouhodobé neduhy, jako je lupénka nebo ekzém.

3. Zdravější a hebčí vlasy

Přírodní vlasovou kosmetiku již používá i mnoho vyhlášených kadeřnických salonů. Vlasoví odborníci jsou si totiž správně vědomi toho, že silikony a parabeny, které často obsahují šampony z drogerií, vlasy dlouhodobě oslabí. Váš vlas se při použití těchto přípravků v podstatě uzavře a nepustí do sebe to dobré, co se do nich snažíte vpravit například skrz vlasové masky. Volte 100% přírodní kosmetiku. Jen tak si můžete být jistí, že vaše budou zdravé a krásné. Velké oblibě se teď těší tuhé šampony, tzv. šampuky. Jsou vhodné pro všechny typy vlasů navíc velice praktické např. při cestování.

4. Finanční úspora

Možná si teď klepete na čelo: Jak mohu ušetřit, když kvalitní přírodní mýdlo stojí i několinásobně více než to nejlevnější mýdlo z drogerií? Ale je tomu opravdu tak. Levné přípravky pochybného složení totiž mnohdy neřeší váš problém a vaši pokožku či vlasy jen narušují. To vede k tomu, že si pořizujete stále nové a nové produkty, kterými v podstatě jen tlumíte to, co na vaší pokožce napáchala právě syntetika.

U kosmetiky vždy platí, že méně je více. Je multifunkční. Jeden produkt z oblasti 100% přírodní kosmetiky vám totiž všechny dokáže nahradit. Například kvalitní mandlový olej poslouží jako pleťový i tělový krém, vlasová maska, hojivý olejíček a využít se dá i v kuchyni.

5. Přírodní kosmetika je vhodná úplně pro všechny

Novorozenci, alergici, lidé s atopickým ekzémem nebo lupénkou. Přírodní kosmetika je natolik dobře snášena, že ji mohou používat prakticky všichni. Na miminka můžete různé olejíčky či výživná másla používat už od narození. Přírodní složení kosmetiky dokáže redukovat i neduhy zralé pleti jako jsou pigmentové skvrny a vrásky. Rozhodně by ji měli vyzkoušet všichni, kteří mají problémy se snášenlivostí běžných přípravků z drogerií či lékáren. Pokud vás třeba svědí oči po řasenkách nebo máte pocit, že vám váš make-up ucpává póry, zkuste přírodní dekorativní kosmetiku. Budete se divit, jak krásný pohled dokáže udělat řasenka vyrobena pouze z rostlin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy