Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč pořád všichni tak strašně hltáte horoskopy

Horoskopy jsou slušná závislost.
Zdroj: profimedia.cz
Ač to většina lidí raději nepřizná, všichni si občas přečteme nějaký ten horoskop. A kdo tvrdí, že ne, ten si ho přečte za pět minut.

Proč tak rádi čtete horoskopy, i když na astrologii nevěříte?

PROTO.

1) Pokaždé je v nich něco o vás nebo pro vás. Což je taková slabá náplast za to, že se o vás jinak moc nepíše.

2) Lidi milují, když jim nějaká vyšší moc (nebo Jolanda) říká, co mají a nemají dělat. Je to svým způsobem náboženství pro o trochu „racionálnější“ lid. Jinými slovy, vím, že bůh neexistuje, ale jelikož jsem se před 30 lety narodil v červnu, tak bych zítra neměl zvedat nic těžkého a dát partnerce prostor.

3) Ujištění, že všechno bude v pořádku. V žádném horoskopu se nedočtete, že vám zítra umře pes, ukradnou auto nebo ukradnou mrtvého psa. Maximálně se dozvíte, že máte těžké období, ale že ho snadno překonáte, když si budete věřit. Čili až vám přejedou psa vaším právě ukradeným autem, zkuste si trochu věřit.

4) Je tak snadné podlehnout dojmu, že na tom něco je. Při takové kadenci předpovědí je statisticky téměř nemožné, aby alespoň jedna nevyšla. Už to některým stačí k nabytí dojmu, že na tom přece jen něco bude. Je to stejné jako základní definice osobnosti podle znamení. Stačí si zjistit, že lidé narození ve vašem znamení jsou bojácní, a vy už vzpomínáte, jak na vás před týdnem kamarád bafl a vy jste se lekli. Nebo že lidé ve znamení Ryb jsou líní a mají sklony věci odkládat. Já jsem Beran a už před týdnem jsem měla odevzdat tenhle článek. A je mi to u prdele jako Rybám.

5) Je to „výborná“ výmluva. Pro jednodušší vysvětlení si to uveďme na příkladu ze života:

hasič: „Pane, můžete hýbat nohama?“

pán: „Co se stalo?“

hasič: „Spadl na vás barák, člověče nešťastnej. Víte, jak se jmenujete a kde jste?“

pán: „No Karel a jsem pod panelem, jak na to koukám. Proč ho ze mne nesundáte?“

hasič: „Já bych dneska neměl zvedat nic těžkýho.“

pán: „A kolega?“

hasič: „Taky Vodnář. To je blbý, že to vyšlo zrovna na dnešek, co. Tady nebudem nic platný, tak zase jedem. Jo a držím vám palce.“

pán: „Tak děkuju no.“

Související články

Další články