Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč patří film Gladiátor ke kultovním snímkům současnosti!

Zdroj: Profimedia.cz

Byla to vlastně první velká role Russella Crowa, která ho pořádně propašovala z Nového Zélandu do Hollywoodu, a navíc mu poskytla Oscara.

Hraje zde římského generála Maxima, který zjišťuje, že taková kariéra římského generála nikdy netrvá moc dlouho.

Nakonec se z něj stává gladiátor, který chce pomstít vraždu své ženy a syna.

1. Russell Crowe je celou dobu fakt hodně naštvaný

Kdo by nebyl, kdyby vám nějaký slizounek s kudrnatými vlasy vyvraždil rodinu? Můžete si o Russellu Crowovi myslet, co chcete (narážíme zrovna na jednu naši kolegyni v redakci, která ho z bizarních důvodů nemá ráda), ale když se naštve, jde z něj hrůza a o tu tady přece jde! Neustále mu fandíte, jste naštvaní spolu s ním, a když konečně dostane možnost se pomstít, jste nadšení a dojatí zároveň. Gladiátor má díky němu prostě všechno!

2. Je to novodobá klasika

Je spousta filmů, o kterých se mluví jako o klasice, a Gladiátor je jedním z nich, i když je to poměrně nová klasika. Je to film z roku 2000. Režisér Ridley Scott už má na kontě takových klasik hned několik (zdraví vás Vetřelec a Blade Runner), ale Gladiátor rozhodně patří v žánru šermířských historických filmů k vrcholům. Někam k Benu Hurovi a to už je co říct.

3. Je to tak roztomile kýčovité, až je to krásné

Když se s kýčem umí zacházet, prostě funguje. Vlastně všechno v Gladiátorovi je tak křečovitě kýčovité a tak trochu klišé, ale přitom to tak krásně funguje, že i když víte, co na konci čekat, stejně budete bulet, jako byste si zabořili obličej do tuny nastrouhané cibule. Jenom mistři dokážou z kýče udělat klasiku! Hodně ale dělá také vizuální stránka. Kdyby ten scénář natáčel Zdeněk Troška nebo Filip Renč, smějeme se tomu filmu nejspíš ještě teď.

4. Hrají tam mrtví herci

Možná jste slyšeli o tom, že v průběhu natáčení zemřel legendární herec Oliver Reed. Bylo to dávno před tím, než dokončil všechny své scény, a šlo o dost podstatnou postavu. Utratily se více než 4 miliony dolarů, aby se digitálně dotvořila jeho role a vůbec to není ve filmu poznat. A to je ten film 14 let starý! Myslíme, že vůbec v novém Rychle a zběsile nepoznáme, kde je skutečný Paul Walker a kde je digitálně posmrtný Paul Walker.

5. Ten film má jediné negativum, hlavní roli nehrál Mr. Bean

Mohl ten film být mnohem, mnohem lepší.

Související články

Další články