Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč nebýt za žádnou cenu vegetariánem!

Oběd? Pak jedině takhle!
Zdroj: Profimedia.cz
Moderní doba si žádá spoustu změn a inovací ve vašem jídelníčku. Nejdřív máte jíst hodně mléčných výrobků, abyste se zanedlouho dozvěděli, že je vaše tělo vlastně neumí zpracovat. Pak se přecpáváte rýžovými chlebíčky, protože lepek je podle některých vědců téměř jedovatý, a najednou ho tělo zase potřebuje. A jak je to s masem? To je každopádně dobré a vy ho klidně nejezte, alespoň ho více zbude!

Kdo chce být vegetariánem, tak s chutí do toho.

Tady máte ale 5 důvodů, proč to zas tak dobrý nápad není!

1) Maso je v první řadě zdrojem bílkovin. Ty tělo potřebuje z různých důvodů, protože jsou základním stavebním kamenem prakticky všeho, co se v něm vyskytuje. Tělo je neumí ukládat, proto je nutné bílkoviny pravidelně doplňovat. Jestli chcete mít například vypracovanou postavu, bez proteinu obsaženém právě v mase na ni zapomeňte!

2) Další pro tělo nepostradatelnou složkou, obsaženou především v mase, je železo. Bez železa bychom se jednoduše udusili. Nevěříte? Schválně se mrkněte do anatomie pro střední školy.

3) Kvůli masu umírá denně velký počet zvířátek? Tento argument je bezesporu pravda, ale lev se také nerozmýšlí, zda uloví zebru, nebo se půjde napást.

4) Zeleninové rizoto je dobré, ale na pořádný hovězí steak prostě nemá. Způsobů, jak maso připravit, je nekonečně mnoho, tedy další pozitivum.

5) Je pochopitelné, že zvířata krmená sójou a geneticky modifikovanou kukuřicí nejsou pro naše tělo zrovna tou nejlepší volbou, ale pořád je možné sáhnout po zvěřině, která v přírodě zbaští jen to, na co má chuť.

Související články

Další články