Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč letos nesmíte chybět na fesťáku v Karlových Varech

Už za několik dní se otevřou brány karlovarského filmového festivalu, který každoročně přiláká desetitisíce lidí z celé republiky. Proč si myslíme, že byste mezi nimi neměli chybět ani vy?

1. Je tam krásně!

Jako by každý muslim měl jednou za život navštívit Mekku, žádný Čech by si neměl odpustit návštěvu Karlových Varů. Tohle městečko ležící převážně v údolí má svoje obrovské kouzlo, které je při festivalu ještě párkrát znásobené. Každý kout městečka, které jindy patří Číňanům a Rusům, se na necelé dva týdny promění ve filmovou velmoc.

Celebrity v róbách se tu potkávají se študáky v žabkách a s krosnami na zádech a všichni se tu mají tak nějak pospolitě moc dobře.

Dlouhodobá předpověď počasí navíc naznačuje, že by mělo být po celou dobu festivalu kolem velmi rozumných dvaceti stupňů. A kdyby se meteorologové náhodou spletli, znalci vám potvrdí, že tady se dají v pohodě přežít i vedra.

Kdyby vás už omrzely filmy, v okolí je tak nádherně, že hlavně milovníci túr si přijdou na své.

2. Pražákům by bylo v hlavním městě smutno

Obyvatelé matičky Prahy by měli přesun do festivalového kolbiště zvážit obzvlášť důkladně.

Těch prvních pár dnů v červenci to vypadá, jako by metropole vymřela a jako by se každý, kdo něco znamená, přestěhoval do Varů. Kdo se nechce cítit opuštěně, tam proto musí taky!

3. Skvěle se tu paří

I sebeukázněnější lidé se na festivalu odváží a za řadu dní toho moc nenaspí. Ne, že by se všichni denně zlískávali jako slívy, prostě duch akce je silnější než spánek. A potkáte tu kromě „ksichtů“ i řadu obyčejných lidí, s kterými byste se jindy a jinde setkat nemohli. To se pak leckteré debaty protáhnou klidně do rána…

4. Přijede hvězda Shawshanku

Sběratelé podpisů mají už jistě sbaleno, protože i tentokrát, tak jako každý rok, se Jiřímu Bartoškovi a jeho crew podařilo na festival pozvat luxusní jména.

Hlavní hvězdou bude bezesporu Tim Robbins, hrdina možná nejlepšího filmu světové historie Vykoupení z věznice Shawshank.

Kromě něj přijedou i luxusní kočičky Thomasin Harcourt McKenzie nebo Anna Paquin, režiséři Terry Gilliam a Stephen Moyer.

5. A mimochodem: Dávají tam filmy!

Žádný filmový fanatik by si takovou příležitost, totiž vidět některé snímky třeba i s půlročním předstihem před oficiální premiérou v kinech, ujít nenechal. A soudě podle toho, co organizátoři zatím oznámili na svých webovkách, budou diváky i tentokrát fascinovat výborné bijáky!

Související články

Další články