Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

5 důvodů, proč končí Krmenčíkův čas a přichází éra Zdeňka Ondráška

5 důvodů, proč končí Krmenčíkův čas a přichází éra Zdeňka Ondráška
Zdroj: Instagram
+ Dalších 6 fotografií
fotbal
Český národní tým po skvělém výkonu porazil doma Anglii 2:1. Rozhodující gól vstřelil pět minut před koncem útočník Zdeněk Ondrášek (30). Objevují se hlasy, že by v reprezentaci měl dostávat přednost před plzeňským hráčem Michaelem Krmenčíkem (26). Jaké k tomu jsou důvody?

Reprezentační trenér dlouho volil, koho do závěrečné části zápasu pošle. Rozmýšlel mezi Krmenčíkem a Ondráškem. Nakonec zvolil Ondráška a byla to vynikající volba.

"Rozmýšleli jsme se. Ondrášek tu byl poprvé, dával góly v Americe. Krmenčík se po zranění taky dostává do formy, ale volba padla na něj a on ukázal, že byla správná. Když sem přijel, na tréninku se jevil velice dobře. Přímočarý, pozitivní, padalo mu to tam. To všechno nám pomohlo, proto jsme ho tam dali jako prvního," uvedl po zápase trenér Šilhavý, jak během zápasu přemýšlel. Proč by měl Ondrášek dostávat přednost pravidelně? Tady je 5 důvodů.

1. Prosadil se v zahraničí

Zdeněk Ondrášek se dokázal prosadit v zahraničí. Jako útočník Tromsø IL se stal nejlepším střelcem norské ligy. Výrazně se zapsal do povědomí polských fanoušků, když hrál za Wislu Krakov. Kvalitní výkony podává také v týmu FC Dallas, kde na něm trenér staví a oceňuje vysokou produktivitu. Viktoriánovi Krmenčíkovi zkušenosti ze zahraničí chybí.

2. Produktivita

O produktivitě se nemusíme dlouze rozepisovat. Ondrášek přišel, vystřelil a zvítězil Stačilo mu pár minut. Krmenčík se po vleklém zranění vrací do formy a na branky potřebuje v současné době moře šancí.

3. Povaha

"Nejsem Ronaldo ani Messi, jsem bojovník. Bojuji za svůj klub a teď mám čest bojovat i za svou zem. Udělám vše, abych klukům pomohl,“ uvedl Ondrášek před životním zápasem. A slib splnil. Zdá se, že tu máme po dlouhé době útočníka, který se jde na hřiště porvat a neuhýbá před žádným soubojem. Ondrášek se rány rozhodně nebojí. Na druhé straně stojí Krmenčík, který v minulých zápasech často ležel na zemi a rozhazoval rukama. Plzeňský hráč také často diskutuje s rozhodčími a méně se soustředí na hru.

4. Práce s míčem

Najděte si sestřihy na internetu, jakým způsobem zpracovává míč Ondrášek. Balon mu rozhodně nepřekáží. Krmenčík často potřebuje při zpracování přihrávky o dotek navíc. To jsou zásadní věci, které rozhodují velké zápasy.

5. Věk

Zdálo by se, že věk je na straně Krmenčíka. Je mu 26 let, Ondrášek už oslavil 30. narozeniny. Jenže se to dá i otočit. Ondrášek ve třiceti má něco za sebou, překonal životní trable, srovnal si priority a působí hodně vyzrálým dojmem. Naproti tomu Krmenčík často vypadá jako rozjívený kluk, který rád shazuje na okolí. Ondrášek přiznal, že byl gambler a ví, že kdyby se nevzpamatoval, dopadlo by to s ním zle Krmenčík zase upoutal pozornost, když tvrdil, že jeho vůz v noci bourala těhotná manželka. Jsou to drobnosti. Ale sled drobností nakonec může rozhodovat o tom, koho do dalších kvalifikačních bojů trenér Šilhavý nasadí. Je možné, že přichází Ondráškova éra a Krmenčík bude na další šanci čekat na lavičce.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy