Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

5 důvodů, proč jsme byli na Euru 2016 nejhorším týmem a směje se nám kvůli tomu celý fotbalový svět

5 důvodů, proč jsme byli na Euru 2016 nejhorším týmem a směje se nám kvůli tomu celý fotbalový svět
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Vrchol letošní reprezentační sezony je u konce, alespoň pro český tým. Tomu se totiž ostudně nepodařilo vyhrát jediný zápas a nedokázal postoupit ani ze základní skupiny. Skončí tak na Euru hůře než Albánie nebo Severní Irsko. Připravili jsme pro vás pět důvodů, proč k takové ostudě došlo.

Znovu po čtyřech letech nedokázal český výběr na Euru postoupit ze skupiny Tenkrát se za to vinil kouč Bílek, ale evidentně to nebylo jen v něm. Ani letos to totiž klukům nevyšlo a nutno dodat, že hráli snad nejhorší fotbal všech dob. Nejeden fanoušek se nyní stydí přiznat svoji státní příslušnost. V pětici bodů se zkusíme zamyslet nad tím, proč se taková fotbalová tragédie vůbec stala.

1. Vrbova láska k Limberskému

Limba byl snad náš nejhorší hráč. Zkazil, čeho se jen dotkl, ale pořád dostával důvěru. Vrba je do něj nejspíše tajně zamilovaný, protože jeho neschopnost musel vidět i slepý pozorovatel našich zápasů.

2. Do zápasu jsme šli předem poraženi

Odehráli jsme na Euru šest poločasů a v pěti z nich to byl projev, kdy bylo jasně vidět, že se soupeře bojíme. Se Španělskem jsme nebyli schopni dostat míč za půlku, Chorvatsko nás také ničilo. Povedená první půle s Tureckem nakonec k ničemu nebyla, protože ani tady jsme body nevybojovali.

3. Chybí rozdílový hráč

Když je nejlepším hráčem v týmu Rosický, který za posledních osm let odehrál asi stejný počet zápasů, jako je počet prstů na rukou u zdravého člověka, pak je něco špatně. Jednoduše nemáme v týmu lídra, někoho, kdo by za to dokázal vzít.

4. Kadlec se Suchým neodehráli ani minutu

V kvalifikaci váleli a byli oporami, ovšem na Euru šanci ukázat se nedostali. Nepochopitelné. Možná kdyby tragický Limberský s Hubníkem byli nahrazeni Kadlecem a Suchým, tak ještě na turnaji bojujeme…

5. Vrba selhal po taktické stránce

V každém zápase bylo vidět, že byla zvolena špatná taktika. Dopředu jsme dokázali fungovat pouze proti Turecku, ale tam zase selhala koncovka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy