Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít v televizi film Gran Torino

Film poběží v neděli 20. 4. ve 21.45 na Nova Cinema.

Gran Torino vzniklo v roce 2008, kdy bylo Clintovi Eastwoodovi neuvěřitelných 78 let. A v tomhle požehnaném věku nejenom režíroval, ale zahrál si tu také hlavní roli.

Nenechte se ale zmást ukázkami, tohle není žádný akční film, i když občas vezme Eastwood na stará kolena do ruky brokovnici a někomu pohrozí, aby mu vypadl z dvorku. Tohle je nečekaně dojemný příběh o jednom xenofobním starci, veteránovi z korejské války, který nesnáší Hispánce nebo Asiaty, i když jsou to teď převážně jeho sousedé. Jediné, co miluje, je skvost v jeho garáži – Gran Torino. No a když se kluk od vedle skamarádí s místním gangem a v rámci zaučení má tohle milované autíčko souseda čórnout, je jasné, že se nakonec rozjede něco nepříjemného.

1 – Gran Torino bylo nominováno na spoustu ocenění

Příliš významných cen sice film nedostal, ale na Zlatých glóbech byl nominován za hudbu, kterou mimochodem také složil Clint Eastwood! Dostal ale spoustu dalších cen na světových filmových festivalech nebo od kritiků. Na Oscarech sice nezabodoval, ale v kinech vydělal pěkný balík. Rozpočet měl 33 milionů dolarů a vydělal v kinech výborných 270 milionů.

2 – Je to pro fanoušky Drsnýho Harryho

Sledovali jste rádi Clinta Eastwooda jako detektiva Drsnýho Harryho v sérii známých filmů? Tak tohle by se dalo brát jako pokračování v době, kdy šel Drsnej Harry do důchodu.

3 – Člověk celou dobu neví, co očekávat

Na Gran Torinu je ale nejlepší, že celou dobu tak nějak tušíte, co se asi bude dít, ale ačkoli je film poměrně komorní a odehrává se z převážné většiny na verandě Walta Kowalskiho, dokáže neustále překvapovat a ubírat se dost neočekávanými smě­ry.

4 – Clint Eastwood tu také výborně hraje

Jasně, jeho Walt Kowalski je první polovinu filmu veskrze dost nepříjemná figurka, se kterou by normální člověk nejspíš nebyl schopný zajít ani na pivo, ale o to víc je to v kontrastu s tím, když mu jeho milá asijská sousedka začne pomalu, ale jistě rozehřívat to jeho xenofobní, válkou zmítané srdíčko.

A zlostné vyhánění lidí ze dvorku procezené mezi zuby umí ze všech lidí na Zemi prostě nejlépe.

5 – Clint Eastwood jako režisér

Eastwood předvádí, že i na stará kolena umí sakra dobře režírovat.

Související články

Další články