Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč byste měli vidět historický film Království nebeské dnes v televizi

5 důvodů, proč byste měli vidět historický film Království nebeské dnes v televizi
Zdroj: Profimedia.cz

Režisér Ridley Scott měl už dříve na svém kontě epické historické filmy. Určitě si všichni pamatujete na Gladiátora. V Království nebeském šel ale ještě o něco více do minulosti, do dob křížových výprav. Očima mladého rytíře Baliana popisuje dávný boj mezi muslimy a křesťany o Svatou zemi, jejíž důsledky můžeme vidět dodnes.

1. Království nebeské NENÍ Gladiátor

Všichni to tak trošku očekávali a těšili se na epické bitvy v historickém velkofilmu a pak byli zklamaní. Království nebeské je totiž něco víc - není to jen zábava, ale film nese také nějakou myšlenku. Mluví o náboženské toleranci, o nesmyslnosti válčení. Dokonce jednu z klíčových bitevních scén, na které se všichni těší, vůbec neukáže! Tohle prostě nemá být epický velkofilm, ale něco trochu víc.

2. Má zvláštní, dost specifickou atmosféru

Království nebeské se nevyznačuje jenom tím, že zcela bortí vaše očekávání, ale má také podivně nepopsatelnou, až hypnotickou atmosféru. Zbarvení do modra, všichni jsou špinaví. Nikdy nenatočil Ridley Scott nic, co by takhle vypadalo a je to skvělé.

3. Hudba, ach ta úžasná hudba

Harry Gregson-Williams se svým soundtrackem náležitě k té atmosféře přispívá. Ty jeho islámské rytmy se dají poslouchat i samostatně... A spousta lidí tak činí dodnes.

4. Orlando Bloom konečně také hraje!

Co si budeme povídat, Orlando Bloom není ten typ herce, od kterého by se zrovna očekávalo charakterní hraní a Oscar. Ve většině filmů je to jenom pěkná tvářička, ale to, co předvádí v Království nebeském, je asi to nejlepší, co kdy předvedl. Možná je to tím, že ty jeho kadeřavé vlasy a hezká tvářička jsou téměř celou dobu pod nánosem špíny?

5. Škoda že neuvidíme režisérskou verzi

V televizi poběží klasická verze Království nebeské, ta, kterou jste měli možnost vidět v kinech. Existuje ale ještě jedna verze, režisérský sestřih Ridleyho Scotta, který je ještě o hodinu delší a přidává filmu další dimenzi. Takže pokud se vám Království nebeské bude v TV líbit, rozhodně si sežeňte ještě ten režisérský sestřih. Vážně stojí za to.

Související články

Další články