Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč byste měli bez výčitek mlsat čokoládu!

Čokoláda. Nejlepší náhražka sexu.

Hořká čokoláda je bohatá na vitaminy, minerály a antioxidanty. Nestačí? Fajn, tady máte pět dalších důvodů, proč si neodpírat tuhle dobrotu:

1. Kouzlí s pletí

Zapomeňte na to, že čokoláda ničí pleť. Naopak. Obsahuje železo, vápník a vitaminy A, B1, C, D a E a například se suchou pletí umí dělat zázraky.

2. Chrání proti škodlivému UV záření

Flavonoidy neboli vitamin P, který je obsažen v kakau, chrání vaši pokožku před škodlivými vlivy ultrafialového záření. A to je prosím pěkně vědecky dokázáno! Jezte v létě čokoládu, zvlášť pokud se hojně oddáváte opalování.

3. Zmizíkuje vrásky

Je to tak. Kakao redukuje produkci stresových hormonů, to znamená, že se vám tolik nebude ztrácet kolagen a tím pádem budete mít méně vrásek. Promlsejte se ke kráse.

4. Dodává lesk vlasům

Domácí vlasová maska vyrobená z hořké čokolády? Proč ne? Rozehřejte čokoládu, přidejte med a jogurt a aplikujte jednu hodinu na vaše vlasy. Uvidíte ten zázrak.

5. Podporuje růst vlasů

Měď, zinek a železo jsou minerály, které zajistí buněčnou obnovu a podpoří proces růstu vlasů. Pokud budete jíst čokoládu, zvýší se přísun kyslíku do pokožky a to povede k zdravějšímu a silnějšímu vlasu.

Související články

Další články