Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

5 důvodů, proč by kvůli falešnému Carreymu měli okamžitě rezignovat Svěrák mladší a mluvčí ČFTA Rychnovská

Zdroj: koláž archiv
+ Další 4 fotografie
Z nepovedeného fórku je mezinárodní ostuda. Falešný Jim Carrey se řeší v mezinárodních médiích, řeší se na Twitteru pravého Jima Carreyho a řeší se v kanadském rádiu. Kdo za to může? Češi ne, přesto jsme označováni jako kolektivní viníci. Právě proto by měli tihle lidé jít okamžitě z kola ven.

Staré moudro říká - chvalte kolektivně, vinu na sebe berte jednotlivě. Výkonná ředitelka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská v kombu se "supervizorem" Českého lva Janem Svěrákem a nebohou Alžbětou Plívovou, mluvčí České televize, kterou do toho navezli, dva dny lhali národu, že fejkový chlápek tisíc vesmírů vzdálený podobě skutečného Jima Carreyho je hvězdným hostem a my všichni, ne, VY všichni, jste hlupáci, co ho nedokážou ani poznat.

Takže by bylo od nich dost rozumné a hlavně na místě udělat svým funkcím pápá.

1. Udělali idioty ze všech Čechů, ačkoliv ti jim tvrdili DVA DNY, že to není Jim Carrey

Tak za prvé jsme už před samotným začátkem Českého lva přinesli informaci o tom, že tam bude dvojník vydávající se za Jima Carreyho, kterého si najal Kazma A o našem článku produkce Lvů věděla, protože ihned, co vyšel, se to začalo řešit v zákulisí, jak to že to víme Navíc všichni elementárně příčetní Češi pak všude do diskuzí psali, že tohle není Carrey ani náhodou, ačkoliv Svěrák, Rychnovská a Plívová svorně tvrdili, že hlupáci jsou čtenáři a Jim Carrey je pravý. Trvalo dva dny, než šli s pravdou ven.

2. Mezinárodní ostuda je zaviněná těmito dvěma lidmi, ne Českem, takže je načase, aby za svůj megafail převzali odpovědnost

Ve světě jsme za kolosální blbce, včera dokonce volali našemu šéfredaktorovi z kanadské stanice CBC Radio One a chtěli s ním ohledně incidentu mluvit do své show, což se taky stalo. Než se ale tak stalo, dostala jsem Thomase Urbinu z pořadu As It Happens na ucho já a povídali jsme si deset minut o celé události. Thomas Urbina je jistě profesionál, ale ani on neodolal tomu, aby se mi svěřil, že takový trapas ještě nikdy nezažili, a není to ani vtipné, prostě jen ostudné. Kanadské rádio volalo proto, že Jim Carrey je Kanaďan, jak jistě čtenáři eXtra vědí, protože jsou chytří, a v Kanadě z toho mají poprask. Rozhovor s Pavlem na rádiu CBC si můžete poslechnout tady, začíná v jedenácté minutě.

3. Jim Carrey se k incidentu vyjádřil na svém Twitteru, a to dost pichlavě

"Hele! Jsem zajímavější než celí Oscaři, a to i když ležím na gauči a házím do sebe chipsy," a k tomu si hodil odkaz na článek z Daily Mail, kde se píše o tom, jak jsme hloupí. Carrey reagoval na to, že se v mezinárodním tisku neřeší velká filmová noc, ale to, že odpovědní lidé se zachovali jako amatéři.

4. Český lev spáchal mediální sebevraždu v přímém přenosu

"Ten idiot Svěrák se chtěl se mnou fotit," řekl Hari Zinhasovič pro náš server K tomu nemáme víc co říct. Supervizorem večera byl Svěrák mladší asi naposledy, ostatně po tomhle výstupu už nebude tenhle večer brát nikdo vážně, to se vsaďte.

5. Jak si můžou dovolit Svěrák a Rychnovská nad tímhle mávnout rukou?

"Mrzí nás, že jsme Vás uvedli v omyl, ale nebylo to ve zlé vůli. Nikdo z nás nelhal, protože jsme byli po pravdě dokonale a profesionálně napáleni! Což nás pobavilo, a pokud Vás to neurazilo, můžete se smát s námi, anebo nám! Ať žije 23. Český lev!" napsali si do svého oficiálního vyjádření. Jestliže se někdo nechá profesionálně napálit od Kazmy a navíc chlápkem, co má do Jima Carreyho asi tak daleko jako žralok k mřence, a nezjistí si, s kým mají tu čest, a pak ještě dva dny lžou a navíc způsobí mezinárodní ostudu, rozhodně by si neměli myslet, že to zaplácne nějaký rádobyvtipný dopísek.

Související články

Další články