Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy The Voice Ewa Farna Agáta Prachařová porod Meghan Markle

Nejnovější kauzy

5 duhových měst světa: Tato místa musí vidět každý milovník barev

Barvy na každém rohu v Benátkách.
+ Další 3 fotografie
Léto už je za námi a pochmurné počasí moc dobrou náladu nevzbouzí. Máme pro vás několik destinací, díky kterým vaše srdce zaplesá. Jsou totiž mnoha barev, které vykouzlí i tomu největšímu bručounovi dobrou náladu. Jaká místa nabízí pestrou škálu barev?

Nalezli jsme pro vás dokonalé destinace, kde zaplesá oko nejednoho nadšence barev. Krásné pastelové barvy, modrá voda a nádherná architektura, to je přesně to, co na závěr léta potřebujete. Kam si tedy udělat výlet a vyrazit za pestrostí?

- Kapské město, Jihoafrická republika

Oblíbené místo turistů a všech cestovatelů je druhé je největší město Jihoafrické republiky. Nejbarevnější část města najdete v Malajské čtvrti. Hýří to tam nejen pestrými uličkami, ale i hudbou. V okolí města je nespočet pláží, které nabízejí roztomilé malé kabinky, jež slouží jako převlékárny. Barvami se tady opravdu nešetří.

Barevné uličky vás nabíjí úžasnou atmosférou.

- Burano, Itálie

Oázu klidu a pestrobarevných domků můžete najít v Benátkách v Itálii. Výjimečný ostrov je v Benátském zálivu a je to jedno z nejkrásnějších míst. Jeho krásu podtrhují barvy uliček. Domky, které se dokonce nově natírají, hodnotí i odborná komise, jež rozhodne, která barva je pro domek nejlepší. Místo je známé také svou výrobou krajek.

V Benátském zálivu najdete uličky plné barev.

- Guanajuato, Mexiko

V samém srdci Mexika se nachází jedno z nejkrásnějších míst země. Guanajuato je snad nejbarevnější město na světe a úplně vás zasáhne. Dominuje mu kostel Basílica de Nuestra Seňora de Guanajuato, který pochází ze 17. století. Pokud ještě nemáte program na podzimní dny, vyražte do Mexika. V říjnu se tam koná jako tradičně každý rok festival Cervantino, který je věnován spisovateli Miguelu Cervantesovi.

Guanajuato má nespočet barevných domků.

- Procida, Itálie

Procida se nachází v Neapolském zálivu v Itálii a je to jeden z nejmenších ostrůvků kolem. Narozdíl od rušné Neapole však nabízí dokonale malebná zákoutí, která si oblíbili i filmaři. Pokud tedy budete v Neapoli, nezapomeňte navštívit toto úchvatné místo. Na prozkoumání uliček vám postačí jeden den. Vykoupat se můžete také na proslulé pláži Spiaggia Chiaia.

Božské místo v okolí Neapole.

- Salvador, Brazílie

Toto místo je sice trochu z ruky, ale rozhodně stojí za to ho vidět. Jeden z největších skvostů Brazílie toho nabízí k vidění opravdu hodně. Barevné uličky plné ruchu vás nadchnou.

I v Brazílii se dá najít takto barevné město.

Mohlo by vás zajímat

Další články