Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

5 dohod podle Toltéků, které vám zaručeně změní život k lepšímu

+ Další 2 fotografie
O tom, že byli staří Toltékové chytří, jistě není pochyb. Přeměnit své štěstí, které se odvíjí z psychiky člověka vypadá na první pohled jako těžký úkol, ale opak je pravdou. Pokud budete dodoržovat tato základní pravidla, uvidíte, jak se vám vmžiku změní život. Vaše cesta dostane nový rozměr a patřičný nadhled. Rady Toltéků, jak žít naplněný život, vám pomohou!

Původně tato životní pravidla sepsal do knih Don Miguel Ruiz. Dohody podle Toltéků také do našich krajin přinesl známý bavič Jaroslav Dušek, který má na toto téma dost zkušeností. Jaké dohody však musíte udělat sami se sebou, abyste se cítili lépe?

První dohoda: Nehřešte slovem

Berte slova jako něco magického. Nemluvte o sobě ani ostatních ošklivě. Pokud budete na někoho zlí, stejně se vám to dřív či později vrátí. To je prostě zákon, který neoblafnete! Přestanete-li používat jedovatá slova, začnou se vám špatné události vyhýbat obloukem.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně

Pokud vás někdo označí, za hlupáka nebo blbce, neberte si to osobně. Nevypovídá to totiž nic o vás, ale o něm. Je to jen ego druhých. Naučte se mít nad těmito věcmi nadhled a naprosto je vypouštět z hlavy. Odpovědnost nesete jen za své činy a to, jak se chováte.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky

Co když má milenku? Co když mě nemá rád? Tyto otázky a mnoho dalších si pokládá denně hodně lidí. Trápíte tím však pouze sebe. Raději se zeptejte, pokládejte otázky, než abyste si zbytečně utvářeli v hlavě domněnky. K ničemu vám nepomohou.

Čtvrtá dohoda: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Konejte tak, jak nejlépe dokážete. Všechno má svůj čas a pokud se budete přepínat, nic tím nedokážete. Následně se budete cítit frustrovaní a bez energie. Dopřejte si klid a v danou chvíli dělejte věci nejlépe, jak dovedete. Jak vám dává mysl a vaše tělo najevo.

Pátá dohoda: Buďte skeptičtí, ale naslouchejte

Je na vás, jestli budete reagovat, souhlasit, nebo dáte druhému, co chce. Umění je však v tom, být trochu skeptický. Berte věci bez emocí a jen analyzujte, co daný člověk říká. Vypoví to o něm mnohé. Naslouchejte druhým, ale vždy si vyberte tu svou pravdu. Je to osvobozující okamžik.

Mohlo by vás zajímat

Další články