Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

5 dětských vrahů aneb malé stvůry, kterých byste se báli i vy!

Tenhle chlapec se svým kamarádem chladnokrevně zavraždil dvouleté dítě.
Zdroj: achiv
Existuje něco horšího než zavražděné dítě? Ano. Dítě, které vraždí!

Na první pohled byste je nerozeznali od ostatních dětí.

Jsou roztomilé, hravé, panovačné, vzteklé… Jenže jednoho dne se rozzlobí tolik, že vzteky neutrhnou panence nohu ani nerozdupou poníkovi domeček…

Dokáží zabít.

Tohle je 5 nejhorších dětských vrahů v historii, z jejichž příběhů lidem naskakuje husí kůže ještě dnes.

1. Chladnokrevná Marry Bell

25. května 1968 uškrtila jedenáctiletá Mary Bell čtyřletého Martina Browna. O tři měsíce později zavraždila stejným způsobem tříletého Briana Howa. Jeho mrtvolu našli v křoví. To, že jedenáctiletá dívka dokázala jen tak zabít dva malé chlapce, rozrušilo v osmašedesátém celou Británii. Podrobnosti, které vyšly najevo u soudu, vyvolaly dojem, jak zrůdná je celá dívčina historie. To, jak Mary chlapce uškrtila, jak potom opakovaně obtěžovala matky zavražděných chlapců, jak chtěla vidět Martina v rakvi, jak vyzvídala, jaký je to pocit, přijít o dítě, a že napsala na zeď svého pokoje přiznání, šokovalo i ty nejotrlejší.

2. Nepříčetný Joshua Phillips

Joshuovi bylo teprve čtrnáct let, když jeho maminka našla pod postelí mrtvolu osmileté sousedovy holčičky Maddie Cliftonové, která se už týden pohřešovala. Jeho prvním vysvětlením bylo, že ji omylem uhodil do oka baseballovou pálkou. Jenže oficiálním motivem byl prý podle všeho fakt, že jej iritoval její pláč. Porota se nakonec nenechala obměkčit jeho mládím, ale zůstala tvrdě stát za brutalitou tohoto skutku. Smrti unikl jen o chlup. Roku 1984 byl však odsouzen na doživotí bez jakékoliv možnosti propuštění.

3. Šílený Jesse Pomeroy

Ačkoli mu bylo teprve 11 let, sexuálně mučil sedm dalších chlapců ve stejném věku. Když se mučení nabažil, začal vraždit. Zabil desetiletou holčičku, která přišla do obchodu jeho matky. V té době ještě na něj nikdo neukázal. Chytili ho, až když brutálně zabil čtyřletou Horace Mullen. Na tu zaútočil nožem tak brutálně, že jí téměř oddělil hlavu od těla. Policie ho vyslýchala nejprve jako svědka, ale přišlo jim, že se chová nějak podezřele, a poté, co mu položili jednoduchou otázku, zda ji nezabil on, dostalo se jim šíleně pravdivé odpovědi: „Řekl bych, že jo."

4. Nenápadný Dedrick Owens

Není to tak dávno. Psal se rok 2000 a do školy přišel teprve šestiletý chlapeček. Jenže místo svačiny si vybalil nabitou pistoli, kterou našel v domě svého strýčka. Před zraky svých 22 spolužáků zastřelil spolužačku Kaylu Rolland. Asi mu neopětovala svou náklonnost nebo mu nedala opsat úkol.

5. Odporní kamarádi Jon Venables a Robert Thompson

Psal se rok 1993, kdy desetiletí kamarádi Jon Venables a Robert Thompson odlákali ze supermarketu v městečku Bootle dvouletého Jamese. Mučili ho, do očí mu kapali modrou barvu a na železničním náspu utloukli dítě k smrti kusy cihel a železnými tyčemi. Jejich čin pobouřil veřejnost natolik, že byla v Británii snížena hranice trestní odpovědnosti. Chlapci tedy byli souzeni jako dospělí.

Související články

Další články