Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

7 citátů Stephena Hawkinga, které vám změní život: Drsné nemoci vzdoroval neuvěřitelných 55 let!

Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Stephen Hawking se přes krutou nemoc dožil 76 let. Lékaři mu už v jednadvaceti letech diagnostikovali amyotrofickou laterální sklerózu (ALS), která napadá nervový systém a způsobuje celkové ochrnutí. Slavný fyzik dokázal 55 let vzdorovat nepříznivé prognóze. Celý život se zajímal o vesmír, černé díry i velký třesk. Ke své nemoci přistupoval s nadhledem, a to i přesto, že byl paralyzován a mluvil pomocí počítače. Přinášíme vám jeho 5 nejslavnějších citátů.

Zemřel Stephen Hawking, jeden z nejslavnějších vědců, který ke své nemoci přistupoval s nadhledem. Z jeho moudrosti bychom se všichni měli učit. I proto vám přinášíme jeho 5 citátů.

1. Za prvé, dívejte se nahoru na hvězdy, a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy nepřestaňte pracovat. Práce vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí, pokud budete mít štěstí a najdete lásku, pamatujte, že je tam, a nikdy ji nezahoďte.

2. Ať se zdá být život jakkoliv těžký, vždy existuje něco, co můžete dělat a uspět v tom.

3. Všiml jsem si, že i lidé, kteří věří tomu, že je vše předem dané osudem a nemohou s tím nic dělat, se vždy rozhlédnou, než přejdou silnici.

4. Má rada ostatním lidem s postižením by byla, aby se soustředili na věci, kterým postižení nepřekáží, a nelitovali těch, kterým ano. Nebuďte postiženi fyzicky a k tomu ještě duševně.

5. Nemám ponětí, jaké je moje IQ. Lidé, kteří se chlubí svým IQ, jsou loseři.

6. Až si příště bude někdo stěžovat, že jste udělali chybu, tak mu řekněte, že je to možná dobře. Protože bez nedokonalostí a chyb bych neexistoval ani já a ani vy.

7 Život by byl tragédií, kdyby nebyl vtipný.

Související články

Další články