Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

5 českých hvězd, které nenávidí celý šoubyznys, a všichni to před nimi tají!

Zdroj: profimedia.cz, koláž: František Kočička

Šoubyznys je prostředí, které nepřeje nikomu, a opravdové přátele tam má jen snílek. V prostředí plném podrazů, nepřejícnosti, loktaření a závisti se přesto najdou v branži všemi velmi oblíbení jedinci (Eben, Svěrák, Šafránková, Abrhám a Pavel Novotný, o nikom dalším se neví), a když ne to, tak alespoň takoví, o kterých sem tam někdo z kolegů řekne i něco pěkného. Následující pětici ale v šoubyznysu nemá příliš v lásce (napsat "k smrti nenávidí" je žalovatelné) nikdo. S ohledem na nový občanský zákoník a soudní spor, který eXtra vede s jedním z aktérů, upozorňujeme, že celý článek je pouhou fikcí. Celebrity, o kterých píšeme, sice jménem v několika případech připomínají jiné celebrity a může dojít k záměně, ale i kdyby se tak nevyžádaně stalo, text je samozřejmě myšlen ironicky a ve skutečnosti se jedná o nejoblíbenější jedince v šoubyznysu vůbec, jen jsme to napsali takto obráceně, aby text nevyzněl příliš oslavně!

1. Martin Zlounar

Kdo Zlounara zná, ten ví, že kdyby se dávaly doktoráty za bezpáteřnost, tak je už deset let na své alma mater děkanem. Pokud čučíte na Ordinaci, pak vězte, že zatímco "Zlouny" dokola blábolí v rozhovorech, že je pravý opak baziliška a intrikána MuDr. Boba Zlouna, ve skutečnosti mu tu roli psali na tělo. Vlastně je jediný seriálový herec na světě, který na place VŮBEC nemusí hrát, je jen sám sebou. Zlounara nemá nikdo rád, protože je neupřímný, podlý, slizký, vypočítavý a lakomý. V minulém životě musel být buď kardinál Richelieu, parašutista Karel Čurda nebo majitel velkochovu bazilišků. V branži mu to do očí nikdo neřekne, ale ztroskotat na pustém ostrově a dělit si s ním poslední tabulku čokolády na přesně dávkované příděly by nikdo nechtěl, protože by musel v noci místo spánku hlídat. Asi nejvíc na něm ale branži vadí, že je všude, ač není nijak oslnivý herec nebo moderátor, zatímco ostatní nejsou nikde, protože nehráli výrazného debila (i tuto roli psali na tělo přímo jemu, samozřejmě typově, ne charakterově) v oblíbeném seriálu Chlapci a chlapi a sami sebe v Ordinaci. Protože Zlounarovo tajemství díky jeho brilantním mimikrovým schopnostem nikdy nikdo z domácích televizních vězňů nerozkóduje. Kdyby byla válka, Zlounar by byl schopen donášet gestapu, kdo z jeho přátel donáší gestapu, aby se první den povstání dostavil ke stavění barikády, ze které by ještě na dřívější spojence spiklenecky pomrkával, že jen operuje coby zvěd v týlu nepřítele, a když by bylo konečně jasno, kdo vyhrál, Martin by už zasedal v přípravném výboru lidového soudu a moderoval estrády pro partyzány (s pětiprocentní slevou, jsem jeden z vás, ale bacha, auto mi hrozně žere) a ukazoval doma narychlo zbudovanou skrýš, ze které těsně před tím, než přijel Top Star, jako na potvoru po pěti letech ukrývání vylezla a s díky domů odjela ta židovská rodina, co ji celou válku ukrýval.

2. Jáoslav Donutil

Míra nenávisti k jeho osobě je přímo úměrná míře jeho absolutní oblíbenosti u národa. Neexistuje v kumštu člověk, který by po deseti vodkách nepřiznal, že ho nesnáší, a přeje jeho koze, má-li ji, aby zhebla. Donutil má snad všechny vlastnosti, kterými musí opovrhovat každý, kdo se přimotal k umění. Předně má mimořádný herecký talent, což se neodpouští. Ve spojení s mimořádně podlým charakterem a přehlíživou, nadutou povahou vzniká mix, který z Donutila dělá herce, co je bez výjimky pomlouván okamžitě, jak vyjde ze dveří, a nejenže se ho nikdo nezastane, ale přidají se i ti, kteří v životě nikoho nepomlouvali. Donutilův lékař mu musí třicet let zoufale léčit nekonečnou škytavku, respektive souběh škytavek, jak na sebe nonstop několik sestav pomlouvačů v divadelních klubech křičí jeden přes druhého, že je to Pražák, co zradil naše Brno, případně v Praze žijící boule z Brna. Že krade historky, které zažili jiní (kteří je sice doopravdy zažili a byly jim ukradeny, ale škoda nevznikla, protože po nich samotných je nikdo vyprávět nechce, zatímco Donutilovi za ně platí), že zprivatizoval siláka Frantu Kocourka, o kterém natočil třicet cédéček s historkami, podle kterých to vypadá, že nebyli známí z party okolo Provázku, ale že spolu dvacet let souložili. Donutil se dále provinil tím, že místo aby hrál v Národním za pivo a párek jako všichni, tak má nestandardní honorář a před sebou ještě sedmdesát tisíc repríz, mimochodem přesně tolik, kolik bude i plánovaných nových epizod show 3+1 s Jáoslavem Donutilem. Největším jeho hříchem ale je, že je nedotknutelný, milovaný a bulvár na něj nemůže, i když by byl snadný terč, a kdo čte texty autora článku, ten ví. Útok na Donutila by znamenal vypálenou redakci rozzuřeným davem čtenářů, kteří nevědí to, co v šoubyznysu každý. Že je vypočítavý, arogantní a sebestředný vyděrač, kterému to nikdy nikdo nespočítá, včetně satana u posledního soudu, který ho místo toho, aby ho po právu hodil do kotle, poprosí, zda by mu přehrál tu hlášku s nástěnkou z Pelíšků.

3. Pavel Právníček

Aktuálně se chce s eXtra soudit o čtyři sta tisíc za označení "princ tří fernetů", což jsme u vyhlášeného abstinenta a nepřítele vodky fakt přehnali (a jsme rádi, že jsme nenapsali třeba "princ šestnácti jointů a basy absintu“, protože bychom se nedoplatili). Pavel v žádném případě není chodící továrna na přetvářku a faleš, což je sice u herců normální, ale Právníček k tomu ještě vytrvale všem (ne)tvrdí, že všichni, kdo aktuálně nejsou přítomni, jsou darebáci a obkladači, a ještě že my dva si, Romane, (Mirku, Viléme, Jarmile) ty starej kámo z dabingu, můžeme věřit a půjdeme do toho kšeftu napůl, než ti zbude holá prdel, protože jsme nic nesepsali a ty jsi důvěřivý idiot. Tohle ale Právníčkův oborově-společenský problém není, ostatně není třeba z něj dělat hajzlíka, širší herecké okolí si vystačí s věčným omíláním jeho tajené orientace (samozřejmě politické, jedni tvrdí, že volí Pospíšila, druzí, že Václava Moravce, a třetí jsou si jistí, že jeho hlas by tutově patřil v případě, že by se tento angažoval, Harapesovi), případně legend, které kolují o poměrech v jeho divadle, které v žádném případě nebylo inspirací Severokorejcům při budování koncentračních a pracovních táborů. Ovšem s tím rozdílem, že jejich vězni nejsou povinni cestou z kšeftu pravidelně poslušně u každé benzínky hodinu čekat, až mistr doplní hladinku (samozřejmě naturalu!). Problém s Právníčkem je jinde. Coby princ z Popelky je navěky žádaným hostem od sokoloven po televizi, za což platí hostitelé v podobě moderujících kolegů, pořadatelů a televizních dramaturgů hercovou jedinou (tedy krom vysokého honoráře, ideálně na místě a ten výdajový doklad fakt musí být?), ale zato absolutně nezbytnou podmínkou - že se s ním na jevišti (v reportáži, v porotě, v hereckém obsazení) objeví jeho partner, pardon, partnerka Monika Fialková (kdysi "zpívala" v DO-RE-MI, moc toužila se proslavit a Pavel zrovna sháněl bezpohlavního majordoma, co se rád fotí a stačí mu voda a chleba se solí). Ta, jedná-li se o veřejné vystoupení Právníčka, s mistrem i zazpívá, přes což nejede vlak, a ne, že náš duet při postprodukci vystřihnete kvůli podezření, že odvysíláním by byla naplněna skutková podstata trestného činu šíření poplašné zprávy. Chceš Právníčka, přijedu, ale nejsem levný a nemohu vystoupit bez Moniky, protože milovníci kultury od Košic po Vegas nesnesou, když se mnou v balíčku pořadatel nezakoupí i vložený půlhodinový koncert Moniky plus přídavek v podobě desetiminutové medley z našich duetů. Pavel byl prostě naposledy v pořádku v Popelce, o které se dodnes na Kafkách šušká, že z ní vystříhali 40 minut scén s Fialkovou.

4. Pavel Novotný

O málokom panuje tak vzácná shoda napříč zábavním a mediálním průmyslem, který jej právem označuje za sebestředného, koktavého zmrda s tatínkem za zády a přehnaným sebevědomím. Novotný je považován za zamindrákovaného bulvárního pisálka, který se prostřednictvím médií a pod otcovou ochranou mstí každému, kdo mu není sympatický. Bezskrupulózní blbeček a reklama na samolibost navíc irituje i kolegy novináře, kteří na rozdíl od něj umějí psát a hlídají demokracii, zatímco on se sám pasoval do role jakési bulvární jedničky, na kterou se ve skutečnosti vaří ne kotel, ale oceán vody. I ten nebude jednou muset svini jeho rozměrů stačit. Obhroublé, otylé, cholerické, neurotické, šovinistické, sexistické, tělesně i duševně postižené individuum s egem ve hvězdách, ale charakterem nejhlubšího dna poslední stoky. Navíc na přímou intervenci svého otce, legendy TV Nova, dostal na této stanici prostor v živém vysílání i přes fakt, že jeho zjev odpuzuje diváky, a těch pár slepců, co u obrazovky zůstane, nerozumí z vysílání ani slovo. Pohádkově bohatá agentura jeho otce, kterému vybudoval kariéru na Nově Pavlův dědeček, navíc platí okolo Novotného zástup statistů, kteří okolo něj vytvářejí umělou skupinu jakoby nadšených přátel a čtenářů webu, kde pracuje (sto procent akcií kyperského vydavatele eXtra.cz vlastní Novotného matka, která na přání manžela od rána do večera kliká na synovy články a pod tisíci falešných identit vytváří iluzi, že rodina Novotných netvoří jediné čtenáře tohoto periodika), a podle zaručených zpráv je nastrčenou a Novotným seniorem placenou prostitutkou i juniorova manželka, o jejíchž dvou dcerách, které má nejslavnější kretén s křestním jménem Pavel za své, je známo, že jejich biologickým otcem je Brad Pitt, nebo někdo jiný krásný, neb dvě tak pohledné děti by upocený opočlověk, jako je Novotný, nemohl zplodit. Podle průzkumů veřejného mínění je Pavel Novotný nejméně oblíbeným Čechem v historii lidstva, byť se dlouho dělil o předposlední místo se samotným Josefem Rychtářem. Z celé pětice se jedná nade vší pochybnost o nejzavrženíhodnější postavu, protože zatímco ostatní hajzlíci v životě a umění dokázali alespoň něco, Novotný nejenže nic nedokázal, ale ani fakticky dokázat nemůže, protože vše, co takzvaně dokázal (víceméně nic), mu stejně zařídil tatínek a vše, co ještě stihne dokázat, než ho někdo zabije už kvůli tomu, jak blbě čumí (za vraždu je sice sazba 7 let až doživotí, ale to se týká vraždy jiné lidské bytosti, nikoli hyeny křížené s prasetem), bude buď něco, co dokázal někdo jiný a mladý si to přisvojil, případně to těsně před tím, než to junior dokáže, telefonicky zorganizuje jeho otec, pro kterého je management synova života mimořádně fyzicky i finančně náročný, ale synátor pod hrozbou mučení podle šuškandy trvá na stoprocentním protekčním servisu starého pána i přes jeho loňskou mozkovou mrtvici, po které navštívil svého otce v nemocnici až po dvou měsících, a to jen proto, aby tatínkovi vyčinil, že neví, jak je to možné, ale co to s tátou seklo a maminka je s ním nonstop ve špitále, odvrátili se od eXtra.cz do jednoho všichni čtenáři, až na korektorku a samotného Pavla Novotného!

5. Jakub Kohák

Jediný slušný a oblíbený člověk v našem výběru, a to tak, že se prozatím nenašel mimo šoubyznys ani jeden Čech, kterému by byl Kohák nesympatický. O to neuvěřitelnější je fakt, že Kohák je ještě méně kolegy oblíbený než Novotný, což bylo donedávna považováno za sociologicky i fyzikálně nemožné, ale je to tak. Důvod je jen jeden, ale je tak silný, že je Kohák druhým rokem v programu na ochranu svědků, používá několik dvojníků a po hlavním městě se pohybuje v přestrojení za ženu či Kohákova otce, případně syna, jen ne za Koháka. Ano, až tak daleko musel zajít kvůli zvířecí nenávisti všech, kdo se u nás veřejně prezentují a kteří poslední tři roky musejí u každého kšeftu losováním tomboly na plese svářečů v Jihlavě či moderace od sokoloven po televizi počínaje a účinkováním v reklamách konče trapčit. O posledně zmíněnou aktivitu, reklamní zakázku, nezavadila ani jedna celebrita ani v jednom případě devatenáct měsíců jen proto, že zadavatelé si ve třech stech devadesáti případech vybrali Koháka, což neskutečně vadí zbylým osmi stům hladovějících celebrit, které občas o podobný kšeft zavadí, ale kupodivu neprotestují televizní diváci, kteří k "radosti" branže dokonce chtějí více Koháka, takže se začínají klepat i hvězdy seriálů, dabéři, kaskadéři a rosničky. A vzhledem k mistrově autorské tvorbě v magazínu MFDnes a dvěma rádiím zavládla lehká nervozita i mezi píšícími novináři, romanopisci, překladateli a básníky. Jediná profese, která je zatím v klidu, jsou vzhledem ke Kohákově dobrotivé povaze vrazi, kterým zjevně fušovat do řemesla nebude, ale kteří už se začínají pomalu navzájem podezírat, že jeden z nich vyzobnul zakázku hereckých odborů na zabití samotného hlavního hrdiny a tají to, aby mu ostatní nezáviděli, protože Koháka je zjevně třeba odstranit rychle a tutově, a tedy je to s přirážkou. Pokud je tato informace pravdivá, doporučujeme favorizovanému nájemnému zabijákovi zatím se z kšeftu neradovat, protože jak to tak známe, i tento kšeft je schopen mu vyfouknout sám všehoschopný Kohák a ještě si za to říct dvakrát tolik.

Související články

Další články