Peníze jsou k životu potřeba. Spousta lidí si myslí, že veřejně známé osobnosti se v nich doslova koupou. Jenže sice jeden čas vydělávají statisíce, ale pak se kšefty nehrnou. Snaží se své honoráře zněkolikanásobit, ale ve spoustě případů si spíš nabijí pusu.

A začaly bezesné noci a černé myšlenky, dokonce i na sebevraždu. Co s těmi obrovskými dluhy? Nastává strach nejen z věřitelů, ale i budoucnosti! Jak uživit rodinu?

Najednou se život proměnil v noční můru. Někdo si za to mohl sám, někdo se stal obětí neznalosti. Kdo se potýkal s obrovskými závazky? A kdo se dokázal vyhrabat ze dna?

1. Martin Dejdar (50)

Byl zvyklý vydělávat velké peníze. Žil si s rodinou na vysoké noze. Jenže do té doby, než si troufl na producentskou činnost a produkoval propadákový film Panství. To ho dostalo do takových dluhů, že se propadl čím dál víc do depresí a propukla u něj maniodeprese. Herec si ale řekl stop a začal makat jak mourovatý. A nakonec se milionových dluhů zbavil. Dnes dokonce přestěhoval svou rodinu na Floridu, kde dětem platí drahé školy, takže si zas užívají luxusu. Více se o Martinovi dozvíte ZDE.

2. Roman Skamene (60)

Další z případů, že by se herci měli držet svého řemesla a nevrhat se bezhlavě do podnikání. Romana to dokonce stálo život. Když si otevřel restauraci, tak si vše maloval růžově. Jenže neuměl hospodařit a lidi se mu už pak také do hospody moc nehrnuli. Začal proto hledat útěchu na dně láhve a zbylé peníze dočista propil. Jenže věřitelům dlužil spoustu milionů a ti se to z něj snažili vymámit různými způsoby. Dokonce visel i z okna. Ale také nakonec své závazky splatil, a dokonce se momentálně snaží abstinovat. Více o Romanovi se dozvíte ZDE.

3. Jiří Pomeje (50)

Stejně jako Martin Dejdar se snažil zprodukovat film. Jenže Andělská tvář byla další z propadáků, a nejenže se dluh za něj vyšplhal cca na 60 milionů, ale herec se kvůli němu dostal i k soudu pro obvinění, že zpronevěřil peníze. Spory se táhnou dodnes. Jirka je v insolvenčním řízení, takže všechny peníze, co vydělává, jdou na splácení dluhu. Momentálně je ale na mateřské dovolené s dcerou Aničkou a rodinnou kasu plní manželka Andrea. Ta se uchytila jako dýdžejka. Více se o Jirkovi dozvíte ZDE.

4. Monika Štiková (43)

Dříve si hrála na honoraci. Nakupovala v nejdražší ulici Česka Pařížské, nosila se jako páv a opovrhovala „normálními“ lidmi. Jenže pak se na ni provalilo, že dům, ve kterým bydleli, byl jen pronajatý a po „bohaté“ rodince jdou exekutoři. Momentální dluh se šplhá skoro ke dvěma milionům. Monika musela i okusit, jaké je to pracovat. Pracovala ve vrátnici. Momentálně dostala šanci v televizi, kde má vlastní pořad. Honorář sice není znám, ale je jasné, že celou částku shrábnou natěšení exekutoři. Snaží se opět dostat na výsluní. Více se o Monice dozvíte ZDE.

5. Věra Bílá (61)

Svět ji miloval a poslouchal její cikánské písničky. Zlaťáky se jen sypaly a zpěvačka se měla jak prase v žitě. V penězích se jen topila. Jenže pak se stalo to, co se stát nemělo. Zábavu a odreagování hledala v automatech, kde dokázala prohrát celé jmění i střechu nad hlavou. Najednou hrozilo, že skončí i s nemocným manželem na ulici. Rozhodla se proto vystupovat dál. Jenže opět u ní propukla hráčská vášeň, která ji dostala až do holobytu. Neměla ani na pohřeb manžela. Bývalá hvězda se ze dna dodnes nedokázala vyhrabat. Více se o Věře dozvíte ZDE.