Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 blbostí, které letí internetem! Slyšeli jste o nich i vy?

Stroužek česneku v uchu vás nijak nespasí!
Zdroj: profimedia
Díky internetu máme přístup téměř ke všem informacím, ovšem poznat, jestli je informace pravdivá nebo není, už není zas tak jednoduché. Určitě jste se už setkali s blbostmi, které letí internetem. Možná o tom ještě ani nevíte, ale my vám teď otevřeme oči. Těmhle věcem rozhodně nevěřte.

Internet je plný blbostí, kterým věříme, a proto jsme se rozhodli věci uvést na pravou míru. Máme pro vás 5 mýtů, se kterými jste se s největší pravděpodobností už setkali, ale možná jste o jejich nepravdivosti nevěděli. Otevřete oči.

1. Meruňky léčí neplodnost

Tak to je absolutní blbost. Přestože si tenhle drb získal na internetu velkou oblibu, není doposud ověřeno, že by konzumace meruněk nějak souvisela s léčbou neplodnosti.

2. Chlorem proti nádorům

Tomuhle jste snad nemohli ani věřit. Skutečně jste si mysleli, že pokud budete konzumovat roztok chloritanu sodného s kyselinou citronovou, vznikne chemická reakce, kterou zabráníte vzniku nádorového onemocnění?

3. Banán vás zbaví deprese a chudokrevnosti

Asi vás zklamu, ale ani toto tvrzení není nijak ověřené, a tak mu rozhodně nevěřte. A tak i kdybyste jedli banány na kila, od depresí si nepomůžete, může to ovšem fungovat jako slušné placebo.

4. Česnek v uchu vás zbaví bolesti

Sociální sítě zaplavil i obrázek česneku v uchu a všichni se dušovali, jak tento lék funguje. Česnek je sice malým zázrakem, který ničí viry a stará se o naši imunitu, ovšem tím, že si ho vložíme do ucha, bolest nezaženeme.

5. Jste Panna? Pak jezte zázvor!

Možná i váš e-mail zaplavil horoskop, který určoval, které potraviny jsou pro určité znamení těmi vhodnými. Ovšem pokud máte zdravý rozum a stojíte nohama pevně na zemi, nemohli jste takové blbosti vůbec věřit.

Související články

Další články