Halucinogenní žába

V roce 2007 v americkém Kansas City zatkli muže, který fetoval žábu. Lépe řečeno extrahoval jedovaté žlázy, které obsahují bufotenin. A to je právě halucinogenní látka. Takže si stačí pořídit žábu Bufo alvarius a už máte doma drogy. V Česku se dá objednat přes internet.

Voda po holení

Rusko je známé tím, že tam všichni pijí hodně alkoholu, aby jim nebyla zima. Jenže alkohol zdražuje, a tak si Rusové musejí najít nějakou náhražku. Poslední dobou je tam velmi oblíbená jedna voda po holení, která obsahuje 97 procent alkoholu. Je to něco jako čistý líh, ale mnohem levnější.

Letadlové palivo

V Keni mají jeden velmi oblíbený destilát. Vzniká jako naše slivovice, ale je tam ještě něco navíc. Jmenuje se Changaa a distribuci a výrobu většinou kontrolují gangy. A právě do tohoto pití se obvykle přidává letadlové palivo. Chutná prý skvěle a budete se po něm doslova vznášet.

Brandy ze salamandra

Ve Slovinsku je zase oblíbený jeden speciální drink. Jde o tradiční brandy, do které je přidáván jed ze salamandra, který zvířata používají na svoji obranu. Po této „droze“ se budete cítit, jako byste právě zkonzumovali LSD a extázi zároveň.

Muchomůrka červená

Eskymáci ze Sibiře mají různé způsoby, jak se zfetovat. Musí kvůli tomu ale jeden člověk umřít. Ten jedovatou muchomůrku sní, zemře a předtím ostatním poskytne svoji moč. Tu pak Eskymáci pijí, aby se bezpečně zfetovali. Jak se ale vybírá ten, kdo se obětuje pro svoje kamarády, je záhadou.