Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

5 absolutně nejlepších rolí nedávno zesnulého herce Philipa Seymoura Hoffmana

Tohle jsou filmy, které s ním musíte vidět!
Zdroj:
+ Další fotografie

Včera se herecký svět šokovaně dozvěděl, že slavný herec Philip Seymour Hoffman zemřel u sebe doma na předávkování drogami, pravděpodobně heroinem, kterému propadl. Byl to velký herecký talent, kterého ale spousta lidí neznala tolik, jak by si zasloužil. Které filmy s ním tedy musíte bezpodmínečně vidět, abyste docenili jeho neskutečný herecký talent, který tu bude chybět?

5. – Owen Davian v Mission: Impossible 3

Tenhle film není vyloženě herecký koncert, přece jen jde o velkorozpočtový akční film s Tomem Cruisem, ale Philip Seymour Hoffman zde dokazuje známé pořekadlo, že „není malých rolí, pouze malých herců“. Jeho sadistický obchodník se zbraněmi byl jako zjevení. Pokaždé, když se zjevil na plátně, jeho záporák opravdu naháněl hrůzu a respekt a byla to právě jeho role, která z průměrného akčního filmu dokázala udělat něco mnohem víc.

4. – Andy Hanson v Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Tenhle thriller o dvou bratrech v tíživé finanční situaci, kteří se rozhodnou vykrást obchod svých rodičů, ale samozřejmě se všechno maximálně zvrtne, není příliš známý a je dost přehlížený, ale to, co zde Philip Seymour Hoffman předvádí, je něco úžasného. Dokázal totiž vytvořit postavu, která sice zabije svojí mámu a spoustu dalších lidí, aby po sobě smazal stopy, jen aby mohl dál užívat drogy, a přesto mu nějakým bizarně úchylným způsobem fandíme. To dokáží jen ti nejlepší herci.

3. – Otec Flynn v Pochybách

Philip Seymour Hoffman na jedné straně, Meryl Streep na druhé straně. Jdou proti sobě, a ačkoli se ani jednou nepustí do sebe fyzicky, vypadá to tak. Hoffman zde hraje přátelského kněze, který se dostane do střetu se zásadovou jeptiškou v podání Streep, která ho obviní ze sexuálního obtěžování dětí. Sami se podívejte na tuhle scénu. To je sakra intenzita!

2. – Truman Capote v Capote

Není divu, že za tuhle roli si Philip Seymour Hoffman odnesl Oscara i přes velmi silnou konkurenci, která v roce 2005 byla. Dokázal se totiž zcela proměnit – nejen vizuálně a hlasově. Vlastně se stal Trumanem Capotem (ostatně v roli byl údajně i mimo kameru během celého natáčení), a to tak, že v té roli není skoro ani poznat. Hraje zde homosexuálního autora, který se sblíží s vrahem, aby mohl napsat knihu o zabijákovi jedné rodiny v Kansasu. Schválně se podívejte na tuhle úžasnou scénu z filmu. A porovnejte, jak se choval a zněl opravdový Truman Capote.

1. – Lancaster Dodd v Mistrovi

Tenhle film má tolik neskutečně intenzivních scén, které mohly vzniknout jenom díky bravurnímu herectví dvojice Philip Seymour Hoffman a Joaquin Phoenix, až je to neuvěřitelné. Hoffman zde hraje v podstatě kopii člověka, který založil nesmyslnou scientologickou církev, a ukazují se zde jeho motivace a… to, že to byl vlastně tak trošku blázen, co ale uměl bravurně manipulovat s lidmi. Stačí se vlastně podívat na tenhle klip od třetí minuty. To je prostě práce mistra… v Mistrovi.

Související články

Další články