Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

48 hodin od masakru v Ostravě: Nemocnice hlásí otevřeno, bezpečnost ale neposílila

48 hodin od masakru v Ostravě: Nemocnice hlásí otevřeno, bezpečnost ale neposílila
Zdroj: Profimedia.cz, Facebook/Události Ostrava
+ Dalších 17 fotografií
masová vražda
Šest lidí přišlo o život, jedna žena o něj stále bojuje. Od krvavém útoku Ctirada Vitáska (†42) na ostravskou nemocnici uplynulo 48 hodin, traumatologická ambulance se ve čtvrtek znovu otevřela. Bezpečnostní opatření přitom zůstávají stejná jako před masakrem, nemocnice je zvyšovat nebude.

Po dvou dnech od chladnokrevného střílení do lidí se fungování nemocnice v Ostravě vrátilo do zajetých kolejí. Ve čtvrtek ráno znovu otevřela traumatologická ambulance, kde Ctirad Vitásek (†42) rozpoutal peklo. Šest lidí zemřelo, jedna žena je v kritickém stavu.

O znovuotevření prostorů, kde se odehrála tragédie, informoval portál tn.cz s odvoláním na mluvčí nemocnice Petru Petlachovou. Bezpečnostní opatření však zůstávají stejná jako před masakrem. "Jsou standardní jako dříve," potvrdila Petlachová.

Přestože si útočník tři hodiny po vraždění sám prostřelil hlavu, Ostravu stále obchází strach. Pacienti by tak pravděpodobně posílenou bezpečnost v nemocnici přivítali.

Vitásek spáchal sebevraždu těsně předtím, než na něj udeřilo policejní komando. Pronásledoval ho totiž vrtulník, zpanikařil a vjel na slepou polní cestu, z níž nebylo úniku.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy