Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

48 hodin od masakru v Ostravě: Nemocnice hlásí otevřeno, bezpečnost ale neposílila

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook/Události Ostrava
+ Dalších 18 fotografií
masová vražda
Šest lidí přišlo o život, jedna žena o něj stále bojuje. Od krvavém útoku Ctirada Vitáska (†42) na ostravskou nemocnici uplynulo 48 hodin, traumatologická ambulance se ve čtvrtek znovu otevřela. Bezpečnostní opatření přitom zůstávají stejná jako před masakrem, nemocnice je zvyšovat nebude.

Po dvou dnech od chladnokrevného střílení do lidí se fungování nemocnice v Ostravě vrátilo do zajetých kolejí. Ve čtvrtek ráno znovu otevřela traumatologická ambulance, kde Ctirad Vitásek (†42) rozpoutal peklo. Šest lidí zemřelo, jedna žena je v kritickém stavu.

O znovuotevření prostorů, kde se odehrála tragédie, informoval portál tn.cz s odvoláním na mluvčí nemocnice Petru Petlachovou. Bezpečnostní opatření však zůstávají stejná jako před masakrem. „Jsou standardní jako dříve,“ potvrdila Petlachová.

Přestože si útočník tři hodiny po vraždění sám prostřelil hlavu, Ostravu stále obchází strach. Pacienti by tak pravděpodobně posílenou bezpečnost v nemocnici přivítali.

Vitásek spáchal sebevraždu těsně předtím, než na něj udeřilo policejní komando. Pronásledoval ho totiž vrtulník, zpanikařil a vjel na slepou polní cestu, z níž nebylo úniku.

Související články

Další články