Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

48 hodin na opuštění Kanady! Lucie Vondráčková se bude hodně divit

+ Dalších 18 fotografií
Až se Tomáš Plekanec (35) rozhodne, že už mu NHL nemá co nabídnout a on jí, bude mít jeho manželka Lucie Vondráčková (38) i s dětmi 48 hodin (ve výjimečných případech to bývá až „celý“ týden) na to, aby opustila výsostné kanadské území. Tohle vyplývá z šetření redakce eXtra.cz, která pátrala po tom, jak to bude s budoucností páru. Slova kanadské důchodkyně se vůbec nepotvrdila, právě naopak!

Žena, jež napsala do naší redakce e-mail, rozporovala naše dosavadní informace o tom, že jakmile Tomáš sekne s hokejem, on i Vondrajda si budou muset automaticky sbalit švestky a vrátit se do České republiky.

„Pokud má hokejista dlouholetou smlouvu, má určitě trvalý pobyt, zelenou kartu. Po třech letech života na trvalý pobyt má právo na občanství, to se týká i přistěhovalé manželky. Že by si to kanadské občanství nevzali, to bych pochybovala,“ napsal do eXtra.cz člověk, který se představil jako česko-kanadská důchodkyně Hana.

Zná vůbec Kanadu?

Nicméně to vypadá, že nejspíš zná sotva Českou Kanadu. V té zámořské totiž nic jako zelená karta neexistuje, jak upozornili čtenáři i naše zdroje ze země javorového listu. Takzvaná green card je pouze na území USA.

Kontaktovali jsme muže, který zná řadu smluv zámořských hráčů. „Paní evidentně viděla Kanadu možná tak na glóbusu. Kdyby tam opravdu žila, věci, které tvrdí, by nemohla říkat. Za prvé nemůže tvrdit, že něco v Kanadě je tak a tak. Obyvatelé Kanady vědí, že v každé provincii platí něco jiného,“ prohlašuje muž, který sám v Kanadě žil řadu let.

A jak to tedy s Plekancem a jeho ženou do budoucna podle něj bude?

Pravda o vízu Plekyho

Tomáš Plekanec ani jeho žena nemají dlouhodobý ani trvalý pobyt. A už vůbec ne občanství. Pleky má turistické vízum, k tomu navíc dostal pracovní povolení, které ale přesně na den kopíruje dobu kontraktu v NHL. Podle něj nesmí začít pracovat jinde, než kvůli komu ono povolení dostal. A ve chvíli, kdy mu skončí pracovní poměr, má osmačtyřicet hodin na to, aby opustil Kanadu. Stejné podmínky platí pro jeho ženu,“ prozradil nám sportovní agent.

Podle našich zpráv se někdy lhůta na opuštění Kanady může zvýšit i na týden.

Agent se ale vysmál i tvrzení „důchodkyně Hany“ o Lucii Šafářové.

Šafářová je za vodou

„Jediný, kdo může čekat problémy s imigračním úřadem, je milenka, neboť milenka žijící se ženatým pánem nemá nárok na život v Kanadě. To až v případě, pokud se vdá,“ napsala údajná žena.

„To je další nesmysl. Lucie Šafářová je prominentní tenisová hráčka a sama na sebe si hravě dokáže vyřídit pracovní povolení. Existuje ale i něco jako multipovolení. A i kdyby se to nevztahovalo na tenhle případ, stačilo by jí na tři dny zaletět do New Yorku a zpátky a bylo by po problémech,“ dodal chlapík na adresu paní Hany.

Kolenovrt století?

Ta mimochodem Tomáše Plekance označila i za šetřílka, co počítá dokonce i brambory do hrnce. Opravdu? Pokud platil tři chůvy na děti, řadu koníčků synů, uklízečku, obědy z restaurací a manželce i finančně pomáhal v kariéře, nezdá se, že by byl až takový škrt.

Otázkou zůstává, jestli se jen někdo z okolí Lucie Vondráčkové nerozhodl proaktivně a pod rouškou anonymity bránit svou kamarádku přesto, že o poměrech v Kanadě nemá vůbec páru…

Mohlo by vás zajímat

Další články