Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

44 tisíc lidí na jednom místě: Objímali se a odstartovali zkázu. Tak začal virus likvidovat Itálii

44 tisíc lidí na jednom místě: Objímali se a odstartovali zkázu. Tak začal virus likvidovat Itálii
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Únorový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Valencií nevejde do dějin jako ten, který italský celek vyhrál 4:1, ale spíše jako utkání, které pomohlo k rychlému šíření koronaviru. Ten si na Apeninském poloostrově bere stovky životů denně. Na stadionu bylo 44 tisíc lidí. Další davy byly v barech a hospodách. Ten den se všichni radovali. Pak to přišlo.

Fotbalisté Bergama hráli první osmifinálový zápas Ligy mistrů proti Valencii v Miláně a přímo na stadionu ho sledovalo 44 tisíc diváků. Právě tehdy bylo zaděláno na pořádný malér. Plno lidí šlo na fotbal, i když už na sobě cítili příznaky!

„Ještě jsme nevěděli, že se virus rozšířil v Lombardii. Nejen mnoho ze 44 tisíc diváků na San Siru se nakazilo, ale i řada fanoušků v Bergamu, neboť zápas sledovali při společných projekcích, v barech, hospodách či doma u televize, což mohlo přispět k šíření pandemie,“ uvedl starosta Bergama Giorgio Gori, který přidal i jeden drsný fakt: „Ten zápas byl biologická bomba.“

Vir se šířil mezi diváky

O tom, že zápas pomohl k rychlému šíření VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE TADY., je přesvědčený také imunolog Francesco Le Foche. „Koncentrace desítek tisíc lidí, které od sebe dělily jen centimetry, a euforie vedoucí k objímání a křiku, to vše mohlo přispět k šíření viru mezi diváky,“ tvrdí.

Svou zkušenost přidal i argentinský útočník Atalanty Alejandro Gómez „Na San Siru bylo 44 tisíc ze 120 tisíc obyvatel Bergama. Když jsme pak cestovali do Valencie, nebyly žádné kontroly,“ řekl.

Bergamo tehdy doma vyhrálo 4:1. V odvetě, která se už hrála bez diváků, zvítězilo 4:3 a postoupilo do další fáze Ligy mistrů. Zda se však letošní ročník soutěže vůbec dohraje, to nikdo neví.

Jenže zatímco fotbalové ligy už nějakou dobu stojí, tak počet obětí koronaviru stále přibývá. V Itálii má na svědomí už více než 7500 životů.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE TADY

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy