Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

41 potvrzených obětí hrůzného požáru letadla v Moskvě: Stroj přistával v plamenech

+ Další 4 fotografie
Cestující ruského letadla z Moskvy do Murmansku zažili nejhorší let ve svém životě. Při nouzovém přistání na moskevském letišti Šeremetěvo začalo hořet letadlo ve chvíli, kdy byl stroj ještě ve vzduchu. Ohnivé plameny postupovaly nesmírnou rychlostí a lidé utíkali, co jim síly stačily.

Ruské letadlo národního dopravce Aeroflot začalo během nouzového přistání hořet. Podle ruských médií bylo v tu chvíli na palubě letadla 78 lidí. Krátce po startu začali mít piloti problémy a vyhlásili stav nouze.

Následně se museli otočit a nouzově letadlem přistát. Fotky, které se objevily na Twitteru, jsou děsivé. Stroj během přistání pohltily plameny a hustý dým. Posádka letadla zahájila okamžitě po přistání evakuaci cestujících.

Na místě se sešly desítky hasičů a záchranářů. Dle dostupných informací by měl být požár již pod kontrolou. Podle ruské agentury TASS jsou na místě zranění, ale neví se přesný počet. Televize Russia Today hovoří o minimálně pěti zraněných. Všichni cestující i posádka se ale dokázali ze stroje dostat ven.

Aktualizováno:

Podle informací agentury TASS zahynulo na palubě letadla 41 lidí, mezi nimi i jeden člen posádky a několik dětí. Požár letadla vypukl krátce před 18 hodinou a jeho příčinou je s největší pravděpodobností zásah bleskem.

Související články

Další články