Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

40 let šťastně spolu: Kdo je tajemný manžel Aleny Schillerové, pan Jaroslav

Tajemný Jaroslav Schiller: S Alenou Schillerovou je už přes 40 let
Zdroj: Se souhlasem Aleny Schillerové
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

O manželovi Aleny Schillerové (57) se toho ví jen velmi málo. Co pan Jaroslav Schiller dělá a jak zvládá časově náročné zaměstnání manželky? Ministryně financí prozradila také to, jaká je babička, jak zvládá stárnutí a kdo doma drží rodinnou kasu.

S manželem Jaroslavem se seznámili v roce 1980 na plese v Tišnově, kde Alena Schillerová studovala na gymnáziu. On byl v té době již na vysoké škole. Dva roky po seznámení se vzali. Schillerová se vdávala jako osmnáctiletá dívenka. Jak uvedla ministryně v rozhovoru pro LP-Life.cz, recept na spokojené manželství je v jejich případě v tom, že neměli příliš času na hádky. „On budoval rodinnou firmičku, já se věnovala práci ve finanční správě, vychovávali jsme děti, budovali jsme dům, pořád bylo co řešit.“ Díky tomu, že před časem odešla za prací do Prahy, jsou si s manželem vzácnější. „Když přijedete na pár hodin na víkend, nestojí vám ta krátká chvíle za to, abyste se hádali.“

Manžel chce být v ústraní

Tajemný muž manželku podporuje v tichosti. Žije si svůj oblíbený brněnský život a je vlastníkem velkoobchodu s papírem a kancelářskými potřebami. Na svém muži první dáma financí miluje zejména jeho smysl pro humor. Jaroslav je prý komediant a nikdy se s ním nenudila. Nejhorší je podle Aleny Schillerové nudný muž. Kromě legrace prý umí výborně vařit.

Klasické manželské dohady

Když už se s manželem někdy v minulosti pohádali, bylo to především kvůli výchově dětí. Manžel ministryně financí měl pocit, že by měla být více důsledná, ona měla zase pocit, že by se dětem mohl více věnovat. Klasické dohady jako v každém vztahu vznikaly také kvůli výběru dovolené či nábytku do domu.

Rozmazlující babička

Manželé Schillerovi mají dvě děti, dceru Petru (38) a syna Jaroslava (32). Díky dceři je Schillerová již babičkou. Má jedno vnouče, vnuka Františka, kterému 7 let. Ministryně financí tvrdí, že je milující a rozmazlovací babičkou. Dcera Petra jí občas v žertu vyčítá, že jako matka byla velmi přísná, ale vnuka rozmazluje. Vnouček prý s oblibou vypráví: „U babičky Aleny je to nejlepší, tam si můžu dělat, co chci“. S vnukem se Schillerová nejraději koupe v bazénu na zahradě, čte mu pohádky a tvrdí, že hybatelem programu je právě malý Franta, který říká, co by chtěl, a Schillerová jako správná babička vždy vyhoví. Hoch si diktuje, co mu má babička koupit, a ona poslušně plní příkazy, což dceři trochu vadí, ale rozhodně se prý nejedná o zásadní rodinný spor.

Přirozené stárnutí

Ministryně financí Alena Schillerová tvrdí, že stárnutí je téma, které neřeší. Momentální situaci si údajně velmi užívá a říká, že se nikdy necítila lépe. „Mám odrostlé děti, stojí na vlastních nohou, jsem na ně pyšná a já se mohu věnovat své práci, což je úžasné“. Co se vzhledu a péče o sebe týče, vyhlazení vrásek a plastické zákroky kategoricky odmítá. „Každá vráska je zkušenost a prožitá část života“. Jak říká správkyně české kasy, „je dobře, když člověk dosahuje kariéry postupně. Vždy jsem si vše odpracovala poctivě a všechno jsem si odžila“, což dává ministryni jistý nadhled při řešení problémů, jak sama říká.

Zdravý pohyb

Co se pohybových aktivit týče, Schillerová v poslední době nemá čas chodit do své oblíbené posilovny a musela kvůli přípravě státního rozpočtu přestat i se svým milovaným tai-chi, ale až to půjde, určitě se prý k těmto aktivitám vrátí. Aby přece jen měla alespoň nějaký pohyb, chodí z ministerstva domů pěšky.

Asi by to do vážené dámy nikdo neřekl, ale ministryně miluje adrenalinové aktivity. Dlouho toužila vyzkoušet parasailing (padák zavěšený za lodí, která ho táhne), což už vyzkoušela, a také má za sebou „větrný tunel“, kde člověk při působení proudu vzduchu létá uvnitř širokého válce.

Domácí rozpočet spravuje manžel

O rodinný rozpočet se paradoxně stará manžel Schillerové. Nejde ani tak o to, že by doma vládl neomezeně manžel coby hlava rodiny, ale je to především kvůli tomu, že Alena nemá kvůli práci na nic jiného čas.

Alena Schillerová je ministryní financí a celý život byla úřednicí. S manželem jsou spolu 40 let. Jezdí rádi už řadu let na oblíbenou Mallorcu, kde vzhledem k náročné práci ministryně odpočívá pasivně. Koupe se v moři a čte knihy, na které nemá během roku čas. Schillerová čte nejraději knihy s duchovní tématikou.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy