Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

40 let od úmrtí Elvise Presleyho: 5 teorií, že Král vlastně pořád žije

+ Další fotografie
Je to 40 let od úmrtí Elvise Presleyho. Král rock'n'rollu zemřel 16. srpna 1977 ve věku 42 let. Snad o žádné jiné postavě z historie šoubyznysu se tolik nespekulovalo o tom, že vlastně nikdy nezemřel, ale pořád žije. Tady je 5 konspiračních teorií, co se s Elvisem tedy vlastně stalo.

Tělo Elvise Presleyho našla jeho snoubenka 16. srpna 1977 v domě Graceland v Memphisu. Ihned se objevily informace, že Elvis se předávkoval drogami. Oficiální zpráva ale hovoří o tom, že Králi rock'n'rollu selhalo srdce. Bylo to opravdu 16. srpna? Nebo to bylo o den dřív? Jak to tedy bylo? A také se vlastně okamžitě začaly rojit spekulace, že je to celé jinak. Že Elvis vlastně nikdy nezemřel.

  1. Elvisovi manažeři Thomas Parker a Joe Esposito byli vyděšeni, když viděli, že Elvisova sláva pomalu hasne. Vymysleli proto, že ideálním řešením bude zinscenovaná smrt. Elvis prý spokojeně užívá důchodu někde na Havaji.
  2. Druhá verze je podobná jako ta první. S tím rozdílem, že podle konspirátorů Elvis dožívá spokojeně v Jižní Americe. Hovoří se například o Argentině.
  3. Den po oficiálním úmrtí Elvise odlétá pravidelnou linkou do argentinského města Buenos Aires pasažér jménem John Burrows. Cestující je usměvavý a je velmi podobný Králi rock'n'rollu. Jedna letuška z něj nemůže spustit oči. Ten chlap vypadá jako Elvis, ale ten je přeci už více než 24 hodin mrtvý. Vtipné je, že Elvis za svého života rád používal pseudonym John Burrows.
  4. Elvisova dcera v roce 1994 chystá svatbu s Michaelem Jacksonem. Před novináři řekne, že na vdavky se „musí ještě zeptat svého otce“. Novináři překvapeně zírají. Lisa Marie začne před zástupci tisku koktat, že vlastně tak trochu hovoří s duchem zesnulého táty. Více k tomuto tématu přinesl web epochaplus.cz.
  5. Občas se před domem v Memphisu objeví chlápek, který vypadá jako zestárlý Elvis. Takový týpek se v domě Graceland objevil 8. ledna, kdy by skutečný Elvis slavil 82. narozeniny.

Související články

Další články