Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

4 věci, které jste možná netušili o filmu Vratné lahve

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
české filmy
Je tu další film z dílny Jana a Zdeňka Svěráka. Diváci film Vratné lahve opravdu milují. Znáte ho dokonale? Nebo se najde něco, co jste o filmu možná netušili?

1. Inspirace

Co Zdeňka Svěráka inspirovalo k napsání scénáře k Vratným lahvím? Vlastně to není nic složitého. Sám potkával v obchodě muže, který vratné láhve vybíral a seděl ve svém malém skladu.

2. Manželka

Svěrákovu manželku si zahrála Daniela Kolářová. A výběr není náhodný. Těmto dvěma hercům se manželská role už jednou osvědčila. A to ve filmu Na samotě u lesa. Jsou sehraní, a tak volba byla jasná.

3. Role dcery

Jejich dceru si měla nejdříve zahrát Petra Špalková, ale nakonec byla oslovena Tatiana Vilhelmová. Ta si ale musela projít celým konkurzem.
Nakonec ji vybrali díky tomu, že měla se Zdeňkem Svěrákem stejný nos.

4. Úspěch a rozpočet

Natočit Vratné lahve stálo 33 milionů korun, ale v kinech diváci nechali 115 milionů, takže se film rozhodně vyplatil. Během prvního víkendu navíc navštívilo film neuvěřitelných 107 357 diváků.

5. Narážky na Kolju

Během celého filmu se objevují odkazy k dalšímu Svěrákovskému filmu. Jde o Kolju. Daniela Kolářová si film zaškrtne v televizním programu jako připomínku toho, že se musí dívat. Poté je tam narážka na to, že film vždycky obrečí. V té chvíli je slyšet Koljův pláč ve sprše v pozadí. Ve snímku si i zahráli stejní lidé jako v oskarovém snímku – Miroslav Táborský, Nela Boudová nebo Ladislav Smoljak.

Související články

Další články