• Pařmeni, kteří nechtějí za dobrou party utratit majlant – V Chorvatsku na ostrově Pag se rozkládá jedna z nejdivočejších pláží, která se jmenuje Zrće. Jezdí tady hlavně mladí Češi, kteří moc dobře vědí, že tady zažijí jednu z nejlepších party a přitom nepropijí a neprofetují poslední kalhoty. S oblibou téhle destinaci také říkají malá Ibiza. Na rozdíl od Ibizy vám tady nehrozí, že by vás někdo unesl a zamordoval. Takže pokud nejste rozmazlené a zhýčkané dítě ze zlaté klece, budete nadmíru spokojeni.
  • Lidé, kteří neholdují dobrodružství – Chorvatsko nikdy nikoho neurazí a ani nenadchne. Jezdí sem hlavně převážně lidé, kteří netouží po kdovíjakém dobrodružném zážitku. Jediné, co si přejí, je trochu si odpočinout u moře a nachytat nějaký ten bronz. Průměrný Čech je upracovaný a ztrhaný člověk, který si alespoň v létě zaslouží odpočinek a Chorvatsko je pro něj to pravé.
  • Lenivci – Hodně lidí je lenivých a nechce se jim trmácet tisíce kilometrů za mořem. A Chorvatsko má hned několik výhod. Je to poměrně blízko, dojedete tam autem, letadlem tam jste za chvíli a navíc se tam ještě zvládnete dorozumět. Ceny navíc nejsou přehnané, tak proč se drkotat do nějakých honosných resortů, kde vás budou otravovat hluční Němci a Rusové, když Chorvatsko máte za rohem a máte mnohem větší šanci, že tam potkáte nějakého krajana. Lepší Čech než rozmazlený a nezdvořilý Němec.
  • Obezřetní lidé – Všichni moc dobře víme, že situace ve světě není moc příznivá pro cestovatele, kteří se rozhodnou jet do destinací jako Turecko, Egypt nebo Paříž. Proto obezřetní Češi hlavně v momentální situaci volí Chorvatsko, a to hlavně kvůli bezpečnosti. V této zemi je totiž možnost terorismu naprosto minimální. A proč se strachovat ještě na dovolené o svůj život?