Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

4 tajemství filmu Adéla ještě nevečeřela: Hrušínský vypil náklaďák piva!

Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 3 fotografie
tajnosti
Jeden z klenotů české kinematografie Adéla ještě nevečeřela je u diváků stále velmi oblíbený. Výborná komedie z roku 1977 si kladla za cíl parodovat americké detektivní příběhy z 20. let minulého století, což se povedlo. I když je film přes 40 let starý, stále má mnoho tajemství, o kterých netušíte.

Myslíte si, že znáte film Adéla ještě nevečeřela dokonale? Tohle jste určitě nevěděli…

  • 1. Scénárista Jiří Brdečka (†64) a režisér Oldřich Lipský (†62) si v hlavní roli detektiva Nicka Cartera vysnili hollywoodského šviháka Roberta Redforda. Mysleli si, že po úspěchu jejich předchozího filmu Limonádový Joe jsou nezastavitelní. Ve skutečnosti byli ale trošku naivní. Redfordův agent totiž uměl počítat a jakmile přepočítal Redfordův honorář z korun na dolary, okamžitě odmítl.
  • 2. Nakonec se filmaři smířili, že jim Nicka Cartera ztvární Jiří Kodet (†67). Měl za sebou casting i kamerové zkoušky, ale stejně to nevyšlo. Herec se totiž nevešel do kostýmu, který byl ušit dopředu. Kdyby museli kostýmy přešívat, vysálo by to rozpočet celého filmu.
  • 3. Na třetí pokus už to klaplo a roli získal slovenský herec Michal Dočolomanský (†66). Nedivili bychom se, kdyby svého rozhodnutí podílet se na filmu nakonec litoval. Každý den totiž létal z Bratislavy na natáčení do Prahy. Odlétal v 6 ráno, vracel se ve 4 odpoledne. A v 6 večer už hrál v bratislavském divadle.
  • 4. Snad nejvíc z filmu vytěžil Rudolf Hrušínský (†73), který si zahrál komisaře Ledvinu. Během natáčení vznikla ikonická fotografie, na níž pije pivo. Ředitel jednoho českého pivovaru se jí nemohl nabažit a chtěl ji do kanceláře. Hrušínský mu dal svolení, ale jedině za podmínky, že dostane pivo k Vánocům. Pivovar mu poslal rovnou celý náklaďák plný piva.

Související články

Další články