Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

4 strašidelná místa, kde nebudete chtít prožít noc. Jen pro odvážné

Tady byste se nechtěli ocitnout.
Zdroj: pinterest
+ Dalších 10 fotografií
Máte rádi horory a milujete ten adrenalin, který vám zaplaví celé tělo, když se bojíte? Tak tento článek je přesně pro vás. Mnohá místa na naší planetě sloužila jako předloha pro horory a strašidelné filmy. Některá místa dokonce nejsou ani tak daleko, jak se zdá.

Taky se rádi bojíte a milujete ten mrazivý prstíček, co vám přejíždí po páteři, když sedíte sami doma ve tmě a koukáte na horor Pořádnou porci hrůzy vám naženou i místa, kam by i kamenem dohodil, stačí si jen udělat výlet třeba do Jihlavy

1. město duchů Gunkanjima, Japonsko

Ve skutečnosti se toto místo jmenuje Hashima, ale dostalo přezdívku Bitevní loď (Gunkanjima), protože silueta ostrova z moře připomíná právě tohle.

Během druhé světové války sloužila Hashima jako tábor nucených prací pro zajaté Korejce. A mnoho z nich zde zemřelo velmi krutou smrtí. Počasí je zde tak drsné, že je ostrov přístupný jen 160 dní v roce a kdo na něj chce vkročit, musel ještě do roku 2009 podepsat vládní revers.

Kdo na ostrov vejde, buď nepřežije, nebo bude proklet. Chrání ho Korejci.

2. Ostrov panenek na kanále La Xichimilco, Mexiko

V aztéckých mokřinách poblíž kanálu La Xichimilco se utopila jedna malá holčička. Po několika letech našel místní muž, který bydlel nedaleko v chatrči, v řece ohavnou panenku, která nejspíš patřila utonulé dívce. O několik dní později však našel další panenku. Muže napadlo, že panenky snad posílá sama dívka, aby jej ochránila. Od té doby začal Barrera sbírat vyhozené a staré panenky, doslova tisíce, které věšel na stromy v okolí své chatrče a měly dělat společnici utopené dívce. Některé záměrně zohavil, aby vypadaly jako mrtvolky dětí.

Děsivé je na tom to, že se Barrera v roce 2001 utopil ve stejných mokřinách jako právě dívka.

3. Hora křížů, Litva

Symbolem odporu proti sovětskému útlaku se stala hora v Litvě nedaleko města Šiauliai. V první polovině 19. století někdo na pahorku vztyčil první kříž a od té doby se to na místě jen hemží dalšími kříži. Momentálně jsou tam přes desítky tisíc křížů. Původně chtěli poutní místo zbourat buldozery, ale to se nepovedlo.

4. Strašidelné katakomby, Jihlava

Jihlavské katakomby se mohou chlubit asi pětadvacetiki­lometrovou délkou. Zajímavé je, že se dodnes vlastně neví, proč katakomby vznikly. Horníci je ve středověku začali hloubit jako sklepy, ale nikdy se nepovedl prokázat jejich prvotní účel. Za války sloužily jako úkryty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy