Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

4 slavní dětští hrdinové českého filmu. Co dnes dělají vaši malí oblíbenci?

Zdroj: archiv, profimedia.cz

Připomeňte si oblíbené dětské hrdiny, se kterými jste se po tom, co odrostli, na filmovém plátně nesetkali. Co vůbec dnes dělají A jak vypadají? Vypátrali jsme to.

Miriam Chytilová (49)

Dnešní diváci ji znají spíše z dabingu, kde její hlas neodmyslitelně patří například k Jennifer Aniston. Přesto, že si zahrála ve dvou oscarových filmech, Amadeus režiséra Miloše Formana a Kolja režiséra Jana Svěráka, objevuje se dnes na filmovém plátně naprosto výjimečně. V současnosti také pracuje v rodinné firmě. Na Praze 12 se dala na politiku a stále se věnuje dabingu. Je vdaná a má dvě dcery, Annu Marii a Mariannu. Jako dítě byla velmi oblíbená v dětském seriálu Tajemství proutěného košíku.

Michaela Kudláčková (46)

Kdo by si nepamatoval malou Barču Hrdinovou z televizního seriálu My všichni školou povinní. Michaela jako dítě opravdu zářila, od roku 1980 do roku 1984 byla opravdovou dětskou hvězdou. Její další cesta už ale bohužel tak hvězdná nebyla. Byla dvakrát vdaná. Z prvního manželství se jí narodily dvě dcery, Pavlínka a Michaela, z druhého má dceru Alici. Jako poslední se jí narodila ještě dcera Johanka. Michaela už se u filmu neuchytila, média hodně propírala její dluhy a exekuce. Největším koníčkem je pro ni esoterika a výklad karet, který i učí.

Roman Čada (52)

Bavil nás a byl úspěšný v dětských rolích, potom se ale ztratil. Svoji hereckou kariéru začal ve čtvrté třídě. Do té doby nezbedného kluka si tehdy všimli lidé od filmu a obsadili ho do snímku Přijela k nám pouť. To ale nebyla ani zdaleka Romanova největší pecka. Ta přišla s rolí "prcka" Martina ve filmu Můj brácha má prima bráchu a v jeho pokračování Brácha za všechny prachy. Ačkoliv se Roman pokoušel psát později scénáře, od filmu odešel a dal přednost svému velkému koníčku, kterým byla technika. Vystudoval elektrofakultu a dnes podniká ve fotovoltaice, sám si navrhl nízkoenergetický dům, v němž žije s rodinou.

Milan Šimáček (41)

Dětský herec Milan Šimáček se dostal k filmu v roce 1980, když hledali filmaři chlapce do role Jirky Olivy v připravovaném seriálu My všichni školou povinní. Následně si zahrál Honzíka, prožívajícího neuvěřitelná dobrodružství s dvěma malými chobotničkami ve čtyřdílném dětském fantastickém seriálu Oty Hofmana a Jindřicha Poláka Chobotnice z II. patra. Později nebyl paradoxně přijat na konzervatoř "pro nedostatek talentu". Vyučil se automechanikem, v současnosti pracuje jako IT technik.

Související články

Další články