Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

4 roční období ve vztahu! V jaké fázi jste vy?

Nic není trvalé.
Zdroj: Profimedia.cz
Žádné roční období není trvalé. Po každém jaru přijde léto, pak podzim a zima. Žádné z těchto ročních období nejde zastavit nebo přeskočit. Přesto, že někdo nemá rád horko nebo naopak zimu, musí si obdobím projít. Přesně tak to je i ve vztazích. I vztah má 4 roční období. Přečtěte si, co vztahové jaro, léto, podzim a zima charakterizují.

Ten, kdo věří tomu, že bude celý život zamilovaný a létat na obláčku, je buď blázen, a nebo si ještě žádným vztahem neprošel. I vztah prochází jednotlivými obdobími a je potřeba si to uvědomovat a o každé období správně pečovat.

JARO

Jaro ve vztahu je obdobím zamilovanosti, totální euforie a vzrušení. Partneři žijí jen jeden pro druhého a každá minuta strávená odděleně je plná utrpení a smutku. Právě toto období je nejkrásnější, ale nejzrádnější. Je potřeba si uvědomovat, že prvotní nadšení opadne a vy se budete muset podívat do tváře realitě, proto si toto období užívejte plnými doušky, ale uvědomujte si, že nejde o trvalý stav.

LÉTO

Je tu čas pečování o vztah. Přechází iluze zamilovanosti a přicházejí první známky parterových chyb a negativních vlastností. Vy si přijdete najednou okradeni, svého partnera vůbec nepoznáváte a přejete si za každou cenu vrátit do jara. Uklidněte se a začněte o vztah pečovat. Nastavte si hranice, prožívejte společně dobré i špatné a přijměte fakt, že jaro skončilo a skončí pokaždé.

PODZIM

Podzim prověří náš vztah ještě víc. Vyjde najevo, jak moc jste o vztah pečovali v létě, a připraví vám zatěžkávací zkoušku v podobě stereotypu. Pokud toto období ustojíte, radujte se ze sklizně. Jste silný pár, který si uvědomuje své silné i slabé stránky a už vás jen tak něco nerozhází.

ZIMA

Zima je fází, kterou většina z nás nemá ráda, ale naprosto zbytečně. Jde o dobu odpočinku a klidu. Vztah už sice není tak úplně vzrušující a nehýbá s námi tak, jak si většina lidí představuje. Jsme ovšem ve fázi, kdy můžeme vztah vnímat jako jistotu, klid a zázemí. Zamilujme si proto tuto fázi a chápejme ji jako finální vyvrcholení vztahu.

Související články

Další články