Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

4 metry od pláže a dál ani krok! Egypt kvůli žralokům zakazuje pobyt v moři

+ Další fotografie
Po tragédii, při níž začátkem srpna zabil dvaačtyřicetiletého Petra ze Zlínska žralok, se mění pravidla pro koupání v celém Egyptě. Dotkne se to i tisíců českých turistů, pro které je země jednou z nejoblíbenějších prázdninových destinací. Egyptské úřady chtějí prý zabránit další podobné tragédii.

Smrtící útok ve středisku Marsá Alam není strašákem pouze pro Čechy, kteří se do blízkovýchodní země teprve chystají, ale pro turisty z celého světa. Až do odvolání bude totiž koupání v místních letoviscích výrazně omezeno. Plošně totiž začal platit zákaz vstupu na jakákoliv mola a na plážích nesmějí turisté ani místní plavat dále než čtyři metry od břehu. To vše odstartoval právě útok na Petra.

Egyptské úřady tak do konce týdne povolily koupání jen na hotelových plážích a varují turisty zejména před skákáním z mola a šnorchlováním kolem nich. Hotely dostaly pokyn, aby turisty primárně posílaly do dvou místních mělkých zátok, kde je šance útoku žraloků naprosto minimální, protože se tam nachází velké množství lodí a trasy pro potápění jsou přesně vyznačené.

Vedení letoviska Marsá Alam vydalo prohlášení, že poblíž letoviska se může objevit až sedmnáct druhů žraloků. Šance, že zaútočí, však zůstává podle starosty stejně mizivá, jako byla před tragédií. Podle starosty letoviska jsou skutečně nebezpečné jen dva druhy místních žraloků a podle místních expertů má smrt Čecha na svědomí tři až pět metrů dlouhý žralok tygří.

Český plavec neměl jakoukoliv šanci útoku predátora uniknout. Podle vyšetřovacího spisu egyptských lékařů zaútočil zatím neznámý druh žraloka na Petra z boku a při jeho devastujícím útoku přišel muž o obě ruce a jednu nohu. Útok tak neměl sebemenší šanci přežít. Ze závěrů vyšetřovatelů tak pouze vyplývá, že útok pocházel od opravdu velkého žraloka. Průměr kousnutí je totiž větší než čtyřicet centimetrů.

Mohlo by vás zajímat

Další články