Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

4 hlavní spouštěče dětské obezity! Změnit to můžou pouze rodiče!

Zdroj: profimedia.cz
Jde o téma poměrně závažné. Všimli jste si, že děti jsou čím dál tím víc vypasenější, než bývaly? Rozhodně za to může špatný životní styl i nesprávné stravovací návyky. Není tedy rozhodně od věci dodržovat určitá pravidla i v době těhotenství. Pojďme se podívat na 4 hlavní spouštěče dětské obezity.

Máte doma děťátko tak trochu při těle? V tom případě je na čase začít jeho hmotnost nenásilně snižovat. Pokud doma cvalíka nemáte, i tak si dejte pozor, aby se pomalu a nenápadně nezačala ratolest zakulacovat Dětská obezita je velmi závažné a v dnešní době i aktuální téma. Proto se tedy podívejme na 4 hlavní spouštěče dětské obezity a zabojujme za zdravý životní styl našich dětí.

1. Strava v těhotenství

Už v tomto raném stadiu určujete, jak moc bude vaše dítě k obezitě inklinovat. To, co totiž sama jíte, se odráží i do pozdější chuti a preference jídel dítěte. Plynule tato problematika souvisí i s dobou kojení. Pokud se tedy sama stravujete tučně a nezdravě, rozhodně nečekejte, že vaše dítě bude vyhledávat vyváženou a zdravou stravu.

2. Uplácení sladkostmi

Když už na dítě nic nepomáhá, příslib lízátka vždy zabere. Je ovšem důležité položit si otázku, zda je to správné. Rozhodně není špatným cílem dát dítěti ochutnat cukrovinky co nejpozději a tyto spouštěče obezity nahradit ovocem

3. Nedostatek pohybu

Jak trávíte volné chvíle? Potřebujete si odpočinout, a tak necháte své dítě před televizí nebo u počítače? Stát se rodičem je velkým závazkem, a tak je na vás zajistit dítěti dostatek zábavy a programu. V týdnu je vhodné naplánovat dětem různé zájmové aktivity a koníčky, které ho budou udržovat v kondici.

4. Pravidelný přísun potravy

Nezapomínejte, že i děti potřebují pravidelně potravu. A tak si dejte tu práci a svým ratolestem pravidelně připravujte snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Navíc děti by měly mít dvě teplá jídla denně

Související články

Další články