Matematik Ian Malcolm přežil setkání s dinosaury poprvé a teď vyráží zase na další ostrov. No, a co náhoda nechtěla, sakryš, jsou tam zase dinosauři. Tentokrát poněkud volněji a bez plotů a o to nebezpečnější.

1. Když nečekáte, že to bude lepší než jednička, budete se bavit

Nic není lepší než první Jurský park a od druhého dílu se jednoduše nedá očekávat, že bude lepší. Když na tohle přistoupíte, je Ztracený svět docela zábavná akční jízda, která nemá ani jeden nudný moment. A je tu také víc humoru!

2. Vrací se nejlepší postava z jedničky!

Jurský park nemá všeobecně zrovna výrazné nebo zábavné postavy, až na jednu – matematika Iana Malcoma. Tentokrát je hlavní postavou a byl to vlastně ten nejlepší možný nápad!

3. Senzační scény!

Jistě, příběh Ztraceného světa je už maličko praštěný, a když se ke konci dostáváme do San Diega, jenom kroutíte hlavou, co mohl Steven Spielberg dopustit, ale mezi začátkem a tím přestřeleným koncem je spousta nezapomenutelných akčních scén. Pokud jste měli respekt z velociraptorů v jedničce, tady už z nich budete mít vyloženě noční můry.

4. Steven Spielberg to bral jako zábavu

Steven Spielberg nejprve natočil první Jurský park a pak se vrhnul na Schindlerův seznam. Ten ho emočně naprosto vysál, a tak si řekl, že teď je na čase natočit zase nějakou nesmyslnou zábavu, a vznikl Ztracený svět. Znamená to jediné – nesmíte v tom filmu hledat nějaké hlubší myšlenky nebo očekávat nějakou věcnou logiku v ději. O nic takového se tu nesnaží. Všechno má být jenom taková adrenalinová sranda!