Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

36 let od smrti půvabné Grace Kelly: Mohla za tragickou smrt monacké kněžny její sedmnáctiletá dce­ra?

Život krásné Grace Kelly vyhasl před 36 lety.
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 5 fotografií
Překrásná Grace Kelly na vrcholu slávy opustila Hollywood a provdala se za monackého knížete Rainiera. Měla svatbu století, podobně jako princezna Diana, s níž toho měla hodně společného. Ostatně i podobně tragicky před šestatřiceti lety zemřela.

Ještě předtím, než miliony lidí na celém světě okouzlila princezna Diana či Kate Middleton, byla tu monacká kněžna Grace Kelly. Ta jako mladá herečka okouzlila v padesátých letech diváky ve filmech jako Okno do dvora či Vražda na objednávku.

Na vrcholu slávy opustila Hollywood a stala se manželkou monackého knížete Rainiera. Měla velkolepou svatbu stejně jako Diana a podobně jako ona také trpěla. Soužilo ji podřizování se manželovi i pravidlům knížecího dvora.

Počátkem sedmdesátých let Grace zvažovala, že se rozvede a vrátí se do rodné domoviny. V královském paláci, který měl 235 pokojů, se cítila jako vězeň. Navíc neustále poslouchala o tom, jak ji Rainier podvádí. Manželé neměli mnoho společného. Grace milovala dlouhé procházky, které její muž nenáviděl. Ona zase nesdílela jeho vášeň pro box, střelbu, lyžování a rychlá auta.

Jejich manželství se údajně začalo nejvíc hroutit ve chvíli, kdy kněžnu režisér Alfred Hitchcock požádal, aby se po boku Seana Conneryho zhostila role ve filmu Marnie, v němž měla hrát znásilněnou zlodějku. Grace souhlasila, ale palác informovala až později. To v Monaku způsobilo velký rozruch – nesouhlas vyjádřil dokonce i papež. Kelly se musela filmové kariéry vzdát.

Grace měla všeho dost a chtěla se dát rozvést. Záhy si to však rozmyslela, protože zjistila, že podle smlouvy, kterou podepsala před svatbou, by se nemohla po rozvodu starat o své tři děti. S Rainierem poté prý už nesdílela lože, ale na rozdíl od něj mu zůstala věrná.

Měla jen dvaapadesát let, když zahynula při doposud celkem neobjasněné dopravní nehodě. 13. září 1982 se s dcerou Stephanií vracela do Monaka a při průjezdu serpentinami se jejich vůz zřítil ze srázu. Dcera vyvázla s četnými zraněními, Grace zůstala v bezvědomí. Byla převezena do nemocnice, v níž ji druhý den nechal Rainier odpojit od přístrojů. Podle oficiální verze ji před nehodou postihla mrtvice, ale vyrojily se i domněnky, že auto řídila tehdy sedmnáctiletá Stephanie. Tu za volantem údajně viděl jeden ze svědků, Stephanie ale opakovaně přísahala, že se řízení neujala.

Související články

Další články