Ještě předtím, než miliony lidí na celém světě okouzlila princezna Diana či Kate Middleton, byla tu monacká kněžna Grace Kelly. Ta jako mladá herečka okouzlila v padesátých letech diváky ve filmech jako Okno do dvora či Vražda na objednávku.

Na vrcholu slávy opustila Hollywood a stala se manželkou monackého knížete Rainiera. Měla velkolepou svatbu stejně jako Diana a podobně jako ona také trpěla. Soužilo ji podřizování se manželovi i pravidlům knížecího dvora.

Počátkem sedmdesátých let Grace zvažovala, že se rozvede a vrátí se do rodné domoviny. V královském paláci, který měl 235 pokojů, se cítila jako vězeň. Navíc neustále poslouchala o tom, jak ji Rainier podvádí. Manželé neměli mnoho společného. Grace milovala dlouhé procházky, které její muž nenáviděl. Ona zase nesdílela jeho vášeň pro box, střelbu, lyžování a rychlá auta.

Jejich manželství se údajně začalo nejvíc hroutit ve chvíli, kdy kněžnu režisér Alfred Hitchcock požádal, aby se po boku Seana Conneryho zhostila role ve filmu Marnie, v němž měla hrát znásilněnou zlodějku. Grace souhlasila, ale palác informovala až později. To v Monaku způsobilo velký rozruch – nesouhlas vyjádřil dokonce i papež. Kelly se musela filmové kariéry vzdát.

Grace měla všeho dost a chtěla se dát rozvést. Záhy si to však rozmyslela, protože zjistila, že podle smlouvy, kterou podepsala před svatbou, by se nemohla po rozvodu starat o své tři děti. S Rainierem poté prý už nesdílela lože, ale na rozdíl od něj mu zůstala věrná.

Měla jen dvaapadesát let, když zahynula při doposud celkem neobjasněné dopravní nehodě. 13. září 1982 se s dcerou Stephanií vracela do Monaka a při průjezdu serpentinami se jejich vůz zřítil ze srázu. Dcera vyvázla s četnými zraněními, Grace zůstala v bezvědomí. Byla převezena do nemocnice, v níž ji druhý den nechal Rainier odpojit od přístrojů. Podle oficiální verze ji před nehodou postihla mrtvice, ale vyrojily se i domněnky, že auto řídila tehdy sedmnáctiletá Stephanie. Tu za volantem údajně viděl jeden ze svědků, Stephanie ale opakovaně přísahala, že se řízení neujala.