Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

350 panáků Becherovky cestou na Hrad? 7 věcí, které jste o filmu Prezident Blaník netušili!

Tonda Blaník by prezidentských povinnostem dostál skvěle.
Zdroj: Falcon
+ Další 2 fotografie
Známý lobbista Tonda Blaník, kterého ztvárňuje herec Marek Daniel (46), ze seriálu Kancelář Blaník, který by se již dal označit za kultovní, si nikdy nekladl nízké cíle. A tak koncem loňského roku ohlásil prezidentskou kandidaturu. V kampani slíbil máslo a lithium pro každou rodinu i všem dostupnou korupci. Jenže potřebných sto tisíc podpisů, které opravdu získal, nedoručil asistent Žížala na ministerstvo vnitra včas. Tondovu cestu na Hrad sleduje celovečerní film Prezident Blaník. Přinášíme sedm věcí, které jste o něm určitě nevěděli!
  • 1. Při brněnské slavnostní premiéře bylo jako občerstvení pro diváky připraveno na 350 panáků Becherovky. Tvůrci zkrátka na současného prezidenta Miloše Zemana (73) nemohli zapomenout alespoň symbolicky.
  • 2. Marek Daniel (46) už počtvrté hrál posledního prezidenta Československa a prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Předchozí tři zkušenosti získal v historickém cyklu České století, konkrétně v epizodách Je to jen rock'n'rol, v Poslední hurá a Ať si jdou.
  • 3. Natáčelo se od poloviny září 2017 až do 16. ledna, pár dní po prvním kole prezidentských vo­leb.
  • 4. Filmaři zvládli zorganizovat úspěšnou crowdfundingovou kampaň, ve které vybrali skoro dva miliony korun. Cílem přitom bylo získat „jen“ 1,5 milionu korun. Na vznik filmu přispělo 3219 příznivců Tondy Blaníka.
  • 5. Scéna s Andrejem Babišem (63) byla čistou improvizací. Tvůrci filmu o jeho přítomnosti předem neměli tušení.
  • 6. Původní záměr tvůrců filmu byl, aby Antonín Blaník (Marek Daniel, který by se úředně přejmenoval) skutečně na prezidenta kandidoval. Daniel to kvůli své povaze nerváka nakonec odmítl.
  • 7. Původně bylo připraveno několik konců, aby film správně odpovídal konečnému výsledku prezidentských voleb 2018. Výsledná podoba filmu se tak upravovala prakticky až na poslední chvíli, snímek šel totiž do kin pouhých šest dní po oznámení výsledků voleb druhého kola.

Související články

Další články