Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

35 imigrantů bylo nalezeno v kamionech na Plzeňsku: Řidiči budou mít policii co vysvětlovat

Policie našla v kamionech 35 uprchlíků.
V kamionech na Plzeňsku zadrželi policisté v pátek večer pětatřicet uprchlíků včetně jedenácti dětí. Řidiči kamionů a jejich spolujezdci byli zadrženi policií a jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. O celé události informovala krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

„Zajištěné osoby byly převezeny přistavenými autobusy na oddělení cizinecké policie k dalšímu opatření. V současné době mimo jiné zjišťujeme v rámci Evropské unie, zda lidé nejsou vedeni jako žadatelé o azyl v jiném členském státě. A to za účelem zjištění, zda by v rámci dublinského systému a jeho nařízení bylo možné navrácení do příslušného státu, kde je cizinec žadatelem o azyl,“ sdělila Horáková České televizi.

V několika kamionech objevila policie pětatřicet uprchlíků, z nichž jedenáct bylo dětí. U všech uprchlíků se prozatím nepodařilo zjistit totožnost a jejich původ policie tají. V současné době je ale známo, odkud byly kamiony vypraveny.

Do Česka měly kamiony s uprchlíky namířeno z Rumunska a obě dvě nákladní auta byla také zadržena díky spolupráci s německými policisty. Uprchlíci měli namířeno přes Maďarsko, Slovensko a Česko právě do Německa.

Související články

Další články