Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

31 fotek z brněnských ZAHRAD SMRTI: V nádrži leželo ZÁHADNÉ MIMINKO

31 fotek z brněnských ZAHRAD SMRTI: V nádrži leželo ZÁHADNÉ MIMINKO
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 27 fotografií
Děsivá galerie
Šli se projít do lesa a spatřili podivnou igelitovou tašku. Když se k ní přiblížili, čekal je šok. Našli v ní mrtvé miminko staré sotva několik týdnů. Děsuplný případ z brněnského Nového Lískovce nahání hrůzu i po deseti letech. Matku, která novorozeně pravděpodobně usmrtila, policie nikdy nevypátrala. Přinášíme velkou fotogalerii z tajemných zahrad smrti!

Psala se neděle 7. června 2009, byl horký letní den. Na konečné zastávce trolejbusů v brněnském Novém Lískovci panoval obvyklý klid. Až do momentu, kdy se jeden muž vypravil na procházku do opuštěné zahrádkářské kolonie.

Ušel pár metrů a naskytl se mu hrůzostrašný pohled. Narazil na červenou igelitku, jež se měla válet v betonové jímce. Ta kdysi patřila k zahradní chatce. Když přistoupil blíž, oněměl. Byly v ní totiž ostatky mrtvého novorozence!

Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po vrahovi miminka. Podezření padlo na jeho matku. „Druhý den provedli lékaři z Ústavu soudního lékařství v Brně pitvu. Zjistili, že dítě bylo staré několik týdnů až měsíců. Vzhledem ke tkáňovým ztrátám ale konstatovali, že bylo donošené a po narození životaschopné,“ řekl tehdy webu idnes.cz komisař Vladimír Matoušek.

Okolí místa dodnes obývají bezdomovci, u nich ale policisté na žádné stopy nenarazili. Stejně to dopadlo i v jednom z nedalekých paneláků se sociálně slabšími, kde tenkrát žily i matky samoživitelky. Vyšetřovatelům se nepodařilo zajistit žádné důkazy, které by vedly k objasnění strašlivého případu.

Tajemné zahrady tak nahánějí místním hrůzu i po deseti letech. "Kdo může, ten se tomu místu vyhne. Ale kdo má ve funkční části kolonie zahrádku, ten tudy chodit prostě musí," řekla eXtra.cz jedna z místních obyvatelek.

Vrah miminka se může dodnes pohybovat po okolí. Policisté flintu do žita nehodili a stále pátrají, pomoct jim můžete na lince 158. Přesto je naděje, že se pachatel někdy dočká spravedlnosti, už téměř mizivá...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy