Fanoušci boxu říkali, že to bude šaškárna, jejímž hlavním účelem bude vydělat co nejvíce milionů dolarů.

Fanoušci MMA doufali, že Conor McGregor neprodá kůži lacino a dokáže s Floydem Mayweatherem držet krok.

Jaký zápas v Las Vegas fanoušci viděli? Mayweather se do ringu vrátil po dvou letech. Byl to jeho 50. zápas v ringu a prý definitivně poslední. Pro peníze už boxovat opravdu nemusí. Ukázalo se, že rozhodla zkušenost a taktika.

První kola se zdálo, že Conor McGregor má více sil a více jde za vítězstvím. Od Floyda to ale byla jen taktika. Chtěl nechat Conora unavit. Věděl, že zápas se rozhodne později. Od 6. kola už měl jasně navrch. S McGregorem si pohrával. Ir začal být po úderech na břicho utahaný jako kotě. Sice se chtěl rvát dál, ale rozhodčí zápas v 10. kole ukončili po technickém K.O.

„Byl to náš plán. Chtěli jsme ho nechat unavit a pak po něm jít. V MMA bojuje 25 minut, věděli jsme, že pak bude vadnout,“ přiznal ještě v ringu šťastný Floyd. McGregorovi ale vzdal hold. Nečekal, že bojovník MMA s ním vydrží tak dlouho boxovat.

„Byl to těžký soupeř. Daleko lepší, než jsem čekal,“ uvedl Mayweather. Conor měl po zápase docela dobrou náladu. Tvrdil, že chtěl boxovat dál, že by v ringu ještě vydržel.

„Skončilo to příliš brzy. Byl jsem jen trochu unavený. Kdyby mě rozhodčí počítal, mohl jsem si odpočinout. On byl i přes moje rány v pohodě, padesát zápasů bylo jeho výhodou,“ přiznal McGregor. Smutný ale být nemusí. Bojoval se ctí. A z ringu si odnesl pořádný balík peněz.

Mayweather si z Las Vegas odveze minimálně 400 milionů dolarů – tedy více než osm miliard korun. Pro Conora McGregora je připraveno 150 milionů dolarů. Konečná částka ale bude ještě vyšší, výsledná cifra se bude odvíjet od prodeje televizního přenosu.

To jsou opravdu šílená čísla. Zápas byl ukončen v 10. kole. To znamená, že borci spolu bojovali více než 27 minut. Floyd tak za každou minutu v ringu dostane více než 14 milionů dolarů. Na účet Conora každou minutu boje přiteklo 5 milionů dolarů. Kolik je to na koruny? Kdyby to chtěl Floyd vyplatit v české měně, bral by za každou minutu v ringu více než 300 milionů korun. Conor si pak v korunách za minutu boje odnese minimálně 110 milionů.