Nechutný obchod s tygry probíhal převážně v Zooparku Bašť, kde policie uskutečnila v pondělí razii. Od té doby vyplavala na povrch spousta nechutností. Prozatím byla v kauze obviněna trojice, kterou tvoří dva Češi a jeden muž vietnamské národnosti.

Těla tygrů se prodávala za 100 až 150 tisíc korun. Jeden z Čechů těla zpracovával. Tygři se pak využívali nejen na masox, ale i na výrobu tradiční asijské medicíny. „Zpracovával tepelně kosti, které slouží k výrobě tygřích extraktů. My jsme zjistili, že toto vaření trvalo až 12 dní. Všechny části tygra byly zpracovány,“ řekl Robert Šlachta z Celní správy s tím, že kosti nejprve ozobávaly slepice, aby je zbavily zbytků nekvalitního masa.

„Zpracovat z tygra se dá všechno. Drápy, zuby, kůže. Zkrátka všechno. Kůže se prodávala kolem 100 až 150 tisíc, drápy za 2 a půl tisíce, gram masoxu za 1 500 korun. Z jednoho tygra máme až 10 – 20 kg masoxu, takže když si potom uvědomíme, kolik toho je, jedná se skutečně o velké částky,“ doplnil Šlachta, který potvrzuje, že tygr má přes 200 kilo.

Pokud si propočítáme, kolik to mohlo pachatelům vynášet, dostáváme se ke skutečně astronomickým sumám. Jen z prodeje masoxu z jednoho zvířete si může pachatel přijít až na 30 mil. korun, a to nehovoříme o vnitřnostech.