Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

30 let od natáčení filmu Vesničko má středisková přišel šok: Z Otíka je sexy šedesátník

Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Mentálně zaostalý Otík, kterého si zahrál maďarský herec János Bán v československé filmové komedii Vesničko má středisková, si získal srdce celého Česka. Ostatně hláška - Po žních k Turkovi se hojně používá mezi lidmi dodnes. Jak ale třicet let po natočení komedie filmový Otík vypadá? Budete zírat!

János Bán, pravé jméno maďarského herce, kterého v roce 1985 proslavila postava Otíka ve slavném filmu Jiřího Menzela (77) Vesničko má středisková, jenž získal nominaci na Oscara. Příběh mentálně zaostalého chlapce Otíka z vesnice, který pracuje jako závozník, viděl snad úplně každý. Ti starší z nás jistě i vícekrát.

Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek. Je stálým členem divadla Katona József Színház v Budapešti a na tamní univerzitě přednáší herectví.

Vyhledávaný filmový, ale i divadelní herec neměl tehdy příliš lichotivý vzhled, ostatně proto také roli Otíka získal. Dnes je z něj ale šedesátiletý štramák. Bán vypadá opravdu výborně! Dokonce i na natáčení, které se uskutečnilo před třiceti lety, velmi rád vzpomíná.

„Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím,“ řekl v jednom rozhovoru pro Deník.cz Bán.

Na maďarského Richarda Gera se podívejte v galerii.

Související články

Další články